Rezultate te kerkimit per termin: +Gjykatn +Supreme

Total: 1
No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:46.429Z

Njerzit e Gjykats Supreme

Emrat e przgjedhur pr gjyqtar t Gjykats Supreme dhe Zyrn e Prokurorit, ka disa jav q jan n tavolinn e presidentit t Republiks. Por ata nuk bhen n asnj mnyr publik, ndonse bhet fjal pr pozita shum t rndsishme t institucioneve t drejtsis n vend. Megjithkt, Expressi ka mundur t kuptoj se disa nga e

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:44.619Z

Presidenti emron gjyqtart

Para se t prfundoj ky vit, pritet q presidenti i Republiks, Fatmir Sejdiu, t nnshkruaj emrimet e gjyqtarve t Gjykats Supreme t Kosovs. Ka rreth dy jav q kshilli Gjyqsor i Kosovs i ka drguar emrat e kandidatve n Presidenc, n mnyr q kreu i shtetit t nnshkruaj emrimet e tyre. Aktualisht, sipas zyrtar

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:29.434Z

Edhe dy muaj burg për guvernatorin Hashim Rexhepi

Vendimi Guvernatorit t Banks Qendrore t Kosovs, Hashim Rexhepit, iu vazhdua edhe pr dy muaj masa e paraburgimit. Kt vendim e ka marr dje nj panel prej tre gjyqtarsh, i cili udhhiqej nga nj gjykats ndrkombtar i Gjykats se Qarkut n Prishtin. Paneli e ka aprovuar krkesn e prokuroris speciale q guverna

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:01.377Z

PDK fiton në zgjedhjet lokale në Gjilan

Rezultatet paraprake t publikuara nga Komisioni Qendror i Zgjedhjeve n Kosov, i japin fitoren kandidatit t Partis Demokratike, Qemajl Mustafa. Sipas t dhnave, Mustafa ka fituar me 58 pr qind t votave kundrejt kandidatit t Lidhjes Demokratike t Kosovs, Fatmir Rexhepi. Nj tjetr fenomen i rregjistruar

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:43.535Z

Rezultatet nuk ndryshojn

Komisioni Qendror i Zgjedhjeve i ka publikuar t martn rezultatet prfundimtare pr Asamblet Komunale, dy jav pas mbajtjes s zgjedhjeve. Ky rezultat nuk ndryshon nga publikimi i rezultateve preliminare, ku PDKja prin n 16 komuna te Kosovs, LDKja n 9, AAKja n 5, LDDja dhe VAKAT me nga nj komune, kurse

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:43.251Z

Gjakova zvarrit certifikimin?

Certifikimi i rezultateve t zgjedhjeve lokale t 15 nntorit mund t mos bhet brenda kohs s parapar pr shkak t situatave n t cilat Komisioni Qendror i Zgjedhjeve duket t mos i ket imagjinuar se mund t ndodhin. Procesi i certifikimit t rezultateve sht hapi i fundit i nj procesi zgjedhor q duhet t pasohe

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:19.169Z

Kuvendi, skaner kandidatëve të Gjykatës së Lartë

Halimi: Kriteret e PD-së për gjyqtarët rritin besimin tek drejtësia Rregullat e reja pr przgjedhjen e kandidatve pr Gjykatn e Lart dhe at Kushtetuese jan mnyra m e mir pr nj gjyqtar profesional dhe t paanshm. Kshtu mendon deputeti i Partis Demokratike, Eduard Halimi. N nj int

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama