Rezultate te kerkimit per termin: +Gjykats +Ndrkombtare

Total: 186
No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:44.180Z

Austria: Pavarsia, konform t drejts ndrkombtare

Procesi i shqyrtimit t ligjshmris s shpalljes s pavarsis s Kosovs ka vazhduar sot, n dritn e tret, me paraqitjen e qndrimeve t Austris, Azerbajxhanit dhe Bjellorusis. Austria ka mbrojtur sot pavarsin e Kosovs, duke e cilsuar at si akt konform s drejts ndrkombtare. Azerbaixhani dhe Bjellorusia kan k

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:22.548Z

Berisha: Vendimi i GJNK, baza e së ardhmes europiane të rajonit

Kryeministri Sali Berisha ka prshndetur dhe nj her vendimin e Gjykats Ndrkombtare t Drejtsis, vendim q legjitimoi shpalljen e Pavarsis s Kosovs. Berisha e cilsoi at vendim historik, rezultat t pashmangshm dhe kontribues t paqes dhe stabilitetit n rajon. Duke ndjekur kt logjik kryetari i qeveris bri

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:52.323Z

Shteti shqiptar apo mbshtetja ndrkombtare?

Nga fundviti i kaluar e deri tani konflikti mes Ministris s Turizimit, Kulturs, Rinis, Sporteve (MTKRS) dhe Federats Shqiptare t Futbollit (FSHF) ka mbajtur "gjall" me lajme redaksit e sporteve n medjat shqiptare. T gjith gazetat apo mediat elektronike "filluan luftn" se kush e kush do t bnte pr vet

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:22.484Z

Presidenti Topi përshëndet vendim e Gjykatës Ndërkombëtare të Drejtësisë

Presidenti i Republiks, Prof. Dr. Bamir Topi, pasi uroi Presidentin e Kosovs, Fatmir Sejdiu, prshndeti vendimin e Gjykats Ndrkombtare t Drejtsis lidhur me pavarsin Kosovs duke u shprehur pr Televizionin Klan Zoti President, si e vlersoni opinionin q sapo dha Gjykata Ndrkombtare e Drejtsis? Si mendo

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:22.548Z

Qeveria serbe: Nuk do ta njohim kurrë pavarësinë e Kosovës

Serbia nuk do ta pranoj kurr pavarsin e Kosovs dhe do ta kundrshtoj at n do nivel diplomatik duke nisur me nj debat n Asamblen e Prgjithshme. Ky sht konkluzioni i mbledhjes urgjente t qeveris serbe ku u diskutuasn hapat e ardhshm t vendit pas shpalljes s opinionit t Gjykats Ndrkombtare t Drejtsis se

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:24.424Z

Meta: Serbia të mos vërë në diskutim vendimin e GJND-së

Zv.kryeministri dhe ministri i Punve t Jashtme, z. Ilir Meta, ka krkuar nga Serbia q t mos vr n diskutim verdiktin e Gjykats Ndrkombtare t Drejtsis. Ai ka komentuar kshtu prpjekjet e Serbis pr t futur nj rezolut t re n Asamblen e Prgjithshme t OKB-s, ndrsa nga ana tjetr ka folur

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:24.056Z

Thaçi: Vendimi i GJND mbështetje për pavarësinë dhe njohje të reja

Kryeministri i Kosovs, Hashim Thai sht shprehur se opinioni i Gjykats Ndrkombtare t Drejtsis ka fuqizuar mbshtetjen ndrkombtare pr Kosovn, e n t njjtn koh ka premtuar njohje t reja. Sipas tij ky proces do t vazhdoj t ec prpara. Duke folur mbi mbledhjen e nesrme t Kshillit t Sigurimit, Thai tha se K

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama