Rezultate te kerkimit per termin: +Gjykata Administrative +Ligji

Meta: total 1000 / total_found 1338 / time 0.005 / keyword[0] gjykata / docs[0] 71861 / hits[0] 138612 / keyword[1] administrative / docs[1] 24401 / hits[1] 40863 / keyword[2] ligji / docs[2] 59555 / hits[2] 110138 /
Gjenerali mund gjykatën, pas tri vitesh, fiton betejën në Kushtetuese
  • 2017-06-04

Gjenerali mund gjykatën, pas tri vitesh, fiton betejën në Kushtetuese

Shqetësimet e herëpashershme të ngritura që prej nëntorit 2013 mbi zvarritjet e gjykimeve në gjykatat administrative konfirmohen si problem kushtetues edhe në Gjykatën Kushtetuese. Kur ligji për gjykatat administrative parashikon zgjidhje gjyqësore të çështjeve brenda 90 ditëve, i ndo

No Pic available
  • 2017-05-01

Çiftit të moshuar i prishin shtëpinë, i shpronësojnë vetëm 30 metra katror

Dy të moshuar burrë e grua ju drejtuan emisionit BOOM në RTV Ora News, pasi shtëpia e tyre prekej nga projekti i unazës së madhe të Tiranës. Aty ku është bërë mbikalimi në afërsi të pallatit me shigjeta ka qenë dhe banesa e dy të moshuarve. Halil Gjapi tregon për mikrofonin e BOOM

Fiks Fare/ Skandal në Has, Zyra Arsimore u bën presion mësuesve
  • 2017-04-11

Fiks Fare/ Skandal në Has, Zyra Arsimore u bën presion mësuesve

Skandal në Zyrën Arsimore të Hasit, ku autoritetet e saj ushtrojnë presion ndaj të larguarve nga puna, duke u kërkuar që të tërhiqen nga gjyqet nëse duan të kthehen në punë, edhe pse janë larguar me vendime që kanë rezultuar false nga vetë Ministria e Arsimit. Po ashtu, Zyra Arsimor

No Pic available
  • 2017-03-31

Detajet e amnistisë që kaloi dje në Parlament, çfarë u fal dhe kush përfiton

Kuvendi  miratoi dje me shumicë të thjeshtë ligjin që  parashikon pagesën dhe fshirjen e detyrimeve tatimore të papaguara, të detyrimeve të pagueshme në doganë si dhe procedurën e heqjes nga qarkullimi të mjeteve të transportit pas fshirjes së detyrimeve tatimore të papaguara. Bizne

INVESTIGIMI/ Sali Berisha ka ndryshuar të dhënat. Do ndërhyjë Prokuroria?!
  • 2017-03-04

INVESTIGIMI/ Sali Berisha ka ndryshuar të dhënat. Do ndërhyjë Prokuroria?!

Pesë kryebashkiakë dhe shtatë deputetë kanë kërkuar në Komisionin Qendror të Zgjedhjeve të ndryshojnë apo plotësojnë vetëdeklarimet e tyre për pastërtinë e figurës, të njohura ndryshe si formularët e dekriminalizimit, duke argumentuar se nuk e kishin kuptuar ligjin ose se kis

No Pic available
  • 2017-03-03

Dënime shtesë dhe gjeneralitete të shumëfishta: zbardhen të dhënat e dekriminalizimit

Pesë kryebashkiakë dhe shtatë deputetë kanë kërkuar në Komisionin Qendror të Zgjedhjeve të ndryshojnë apo plotësojnë vetëdeklarimet e tyre për pastërtinë e figurës, të njohura ndryshe si formularët e dekriminalizimit, duke argumentuar se nuk e kishin kuptuar ligjin ose se kishin m

Intervista e plotë/ Manjani: Debatet e mia me Ramën në WhatsApp, jo në mbledhje qeverie
  • 2017-03-01

Intervista e plotë/ Manjani: Debatet e mia me Ramën në WhatsApp, jo në mbledhje qeverie

Ylli Manjaji doli për herë të parë, pas shkarkimit si Ministër i Drejtësisë, në #DritaremeRudinën, Vizion Plus. Një rrëfim i gjatë për veten, nga OSBE te Fatos Nano, që kohë pas ndarjes, Manjani e quan shkollë politike. Nga ajo kohë Ylli Manjani ruan teserën e PS-së, Partisë