Rezultate te kerkimit per termin: +Gjykata +Administrative

Meta: total 1000 / total_found 3731 / time 0.005 / keyword[0] gjykata / docs[0] 71861 / hits[0] 138612 / keyword[1] administrative / docs[1] 24401 / hits[1] 40863 /
No Pic available
  • 2017-06-14

Arrestohet në Shkodër i dënuar në Itali me 15 vite burg

Policia e Shkodrës ka arrestuar një 41-vjeçar i dënuar me 15 vite burg. Në kuadër të operacionit të koduar Zgjimi u vu në pranga shtetasi Bashkim Kubazeçaj, 41 vjeç, banues në fshatin Shtoj i Ri, Njësia Administrative Rrethina, Shkodër. “Zyra Qëndrore  Interpol Tirana e ka

No Pic available
  • 2017-06-13

BOOM/Gafa e Gjykatës së Apelit. Ngatërrohet AMA me lojrat e fatit

Gjykata Administrative e Apelit ka marrë kohët e fundit një prej vendimeve më qesharake dhe më të turpshme që nga koha e krijimit të saj, thuajse 4 vjet më parë. Një shoqëri private ka paditur AMA dhe vendimi vjen në favor të Autoritetit të Medias. Por për të kuptuar vendimin duhet

No Pic available
  • 2017-06-13

BOOM/Gafa e Gjykatës Administrative të Apelit. Ngatërrohet AMA me lojrat e fatit

Gjykata Administrative e Apelit ka marrë kohët e fundit një prej vendimeve më qesharake dhe më të turpshme që nga koha e krijimit të saj, thuajse 4 vjet më parë. Një shoqëri private ka paditur AMA dhe vendimi vjen në favor të Autoritetit të Medias. Por për të kuptuar vendimin duhet

Qytetari sregjistron dot pronën, njësitë ping-pong kompetencash
  • 2017-06-09

Qytetari sregjistron dot pronën, njësitë ping-pong kompetencash

Reforma territoriale e pa shoqëruar me decentralizimin ka krijuar një kaos institucional. BOOM denoncoi mbrëmjen e sotme rastin e  Bashkim Tufës nga Farka, i cili nuk regjistron dot 2000 metra katrorë tokë të trashëguar nga daja e tij dhe për të cilën ka një vendim të formës së p

Thellohet skandali i zhdukjes së dosjeve në Gjykatën Administrative Tiranë
  • 2017-06-08

Thellohet skandali i zhdukjes së dosjeve në Gjykatën Administrative Tiranë

Pas transmetimit një ditë më parë, të skandalit në lidhje me humbjen e dosjes së një qytetari në Gjykatën Administrative të Shkallës së Parë Tiranë, emisioni BOOM publikoi një tjetër rast të ngjashëm. Për shkak të humbjes prej një viti të dosjes së një tjetër qytetareje, ç

BOOM: Në Gjykatën Administrative në Tiranë zhduken dosjet
  • 2017-06-05

BOOM: Në Gjykatën Administrative në Tiranë zhduken dosjet

Emisioni investigativ BOOM në Ora News ka denoncuar skandalin e zhdukjes së dosjeve në Gjykatën Administrative të Shkallës së Parë, Tiranë. Drejtues të këtij institucioni shfaqen në kamerat e BOOM në krye të një proçesi ku ribëhen dosjet nga e para pas një viti nga vendimi, duke sh

Gjenerali mund gjykatën, pas tri vitesh, fiton betejën në Kushtetuese
  • 2017-06-04

Gjenerali mund gjykatën, pas tri vitesh, fiton betejën në Kushtetuese

Shqetësimet e herëpashershme të ngritura që prej nëntorit 2013 mbi zvarritjet e gjykimeve në gjykatat administrative konfirmohen si problem kushtetues edhe në Gjykatën Kushtetuese. Kur ligji për gjykatat administrative parashikon zgjidhje gjyqësore të çështjeve brenda 90 ditëve, i ndo