Rezultate te kerkimit per termin: +Gjykata +Evropiane

Meta: total 1000 / total_found 2410 / time 0.005 / keyword[0] gjykata / docs[0] 74078 / hits[0] 142344 / keyword[1] evropiane / docs[1] 55716 / hits[1] 83792 /
Gjermania do ekstradojë refugjatë në shtete të varfra të BE
  • 2019-03-21

Gjermania do ekstradojë refugjatë në shtete të varfra të BE

Gjykatësit e gjykatës në Luksemburg vendosën të martën që sistemet e dobëta të mbështetjes sociale dhe kushtet e jetesës në vende të caktuara nuk janë shkaqe për të bllokuar ekstradimet. Çfarë tha Gjykata Evropiane e Drejtësisë? Të metat në sistemin e ndihmës sociale të një

Belgjikë, qeveria detyrohet të riatdhesojë 6 fëmijë të ISIS-it
  • 2019-01-05

Belgjikë, qeveria detyrohet të riatdhesojë 6 fëmijë të ISIS-it

Gjashtë fëmijë të lindur nën flamurin e Kalifatit dhe tani qeveria belge mund të jetë e detyruar për shkak të një urdhri nga gjykata ti kthejë në shtëpi. Ka ngjallur diskutime vendimi i gjykatësit belg që detyron qeverinë të riatdhesojë 6 minorenë të lindur dhe rritur në dy qy

A BURGOSET (PA)FAJËSIA ?
  • 2018-12-13

A BURGOSET (PA)FAJËSIA ?

Nga Fadil LEPAJA Komandantët kanë ulur kokën, dhe me bindje se sërish po sakrifikohen për Kosovën, kanë pranuar ftesat për në Hagë. Kokat e tyre, politike dhe ekonomike,  po i shërbehen në sini të artë, lobit serb në Evropë. Pas kësaj, sipas politikës evropiane, pritet bashkëpuni

Mogherini kërkon lirimin e udhëheqësit kurd, reagon ministri turk: I kaloi kufijtë
  • 2018-11-23

Mogherini kërkon lirimin e udhëheqësit kurd, reagon ministri turk: I kaloi kufijtë

Ministri i Jashtëm i Turqisë, Mevlut Cavusoglu deklaroi se shefja e politikës së jashtme të Bashkimit Evropian, Federica Mogherini i ka tejkaluar kompetencat e saj duke bërë thirrje për lirimin e udhëheqësit kurd, Selahattin Demirtas. “Ajo i tejkaloi kufijtë e saj pak”, tha C

Mogherini kërkon lirimin e udhëheqësit kurd, reagon Turqia
  • 2018-11-23

Mogherini kërkon lirimin e udhëheqësit kurd, reagon Turqia

Ministri i Jashtëm i Turqisë, Mevlut Cavusoglu deklaroi se shefja e politikës së jashtme të Bashkimit Evropian, Federica Mogherini i ka tejkaluar kompetencat e saj duke bërë thirrje për lirimin e udhëheqësit kurd, Selahattin Demirtas. “Ajo i tejkaloi kufijtë e saj pak”, tha C

No Pic available
  • 2018-11-18

Pakti me BE, May e mbron: Më i miri për Brexit, na shpëton nga emigrantët!

E gjendur midis një breshërie dorëheqjesh dhe kundërshtimesh nga deputetët rebelë të partisë së saj, kryeministrja britanike Theresa May ende beson se marrëveshja e saj e Brexit që u arrit në bashkëpunim me BE do të ndihmojë Britaninë. May e ka mbrojtur planin për një dalje të sht

Kreu i opozitës Navalni ndalohet të largohet nga Rusia
  • 2018-11-13

Kreu i opozitës Navalni ndalohet të largohet nga Rusia

Politikani rus i opozitës, Aleksei Navlany, tha se autoritetet e kanë ndaluar atë të largohet nga Rusia për të ndjekur një vendim të Gjykatës Evropiane të të Drejtave të Njeriut në Strasburg. Navalny, kritik i zëshëm i Kremlinit, tha se oficerët e kontrollit të pasaportave në aerop

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama