Rezultate te kerkimit per termin: +Gjykata +Ndrkombtare +Penale

Meta: total 7 / total_found 7 / time 0.001 / keyword[0] gjykata / docs[0] 74078 / hits[0] 142344 / keyword[1] ndrkombtare / docs[1] 1149 / hits[1] 2090 / keyword[2] penale / docs[2] 69282 / hits[2] 115674 /
No Pic available
  • 2010-08-24

Dosja  për Del Ponten, 12 faqe dëshmi

Gjykata ku punoi pr tet vjet i hap dritn jeshile ndjekjes penale, pas akuzave pr abuzime Karla del Ponte, ish-kryeprokurorja e Gjykats Ndrkombtare pr ish-Jugosllavin, personi q drgoi pas hekurave t burgut disa nga drejtuesit e luftrave n Ballkan, duket se ka shqetsuar Tribunalin Ndrkombtar t OKB-s

No Pic available
  • 2010-08-22

Haradinaj pritet të lirohet me kusht

Mediat e Kosovs theksojn se kreu i opozits do t dal t mrkurn Lideri i Aleancs pr Ardhmrin e Kosovs, Ramush Haradinaj, pritet t kthehet n Kosov t mrkurn e ardhshme, kant ditur burime brenda ksaj partie, t cituara nga mediat e Prishtins. Javn e ardhshme, Tribunali i Hags do t marr nj vendim pr lirim m

No Pic available
  • 2010-06-21

Albin Kurti: Si do ta bashkojmë Kosovën me Shqipërinë

Drejtuesi i lëvizjes Vetëvendosje, tashmë pjesë e skenës politike të Kosovës, flet për standard në lidhje me arrestimin e tij Berisha dhe Rama “po shpenzojn shum koh dhe energji n beteja t imta t brendshme me njri-tjetrin”, pr drejtuesin e lvizjes “Vetv

No Pic available
  • 2010-04-12

Sula: Jo më bisedime me PS-në për 28 qershorin

Intervistë me deputetin e PD-së, z. Dash Sula: Pas presioneve të Ramës fshihen interesat personale N gjykimin e tij, bisedime t tjera me opozitn pr zgjedhjet e 28 qershorit do t ishin pa sens. Por deputeti i PD-s, Dash Sula, nuk prjashton ato pr do lloj shtjeje tjetr, si ato p

Rast Sui Generis
  • 2009-12-04

Rast Sui Generis

Nazim Bllaca sht sjell nga shtpia e tij n fshatin Ribar t Madh t Lipjanit, n zyrat e Prokuroris Speciale t misionit t EULEX-it n Prishtin. Gjat tr dits s enjte, Bllaca, q ka deklaruar se ka vrar dhe torturuar persona me urdhra t ish SHIK-ut, sht rrfyer para prokurorit t shtjes, Maurizio Salustro

No Pic available
  • 2008-11-01

Historiku i TPI-s nga Milloshevii e deri tek polict...

Gjykata Penale pr ish-Jugosllavin (TPI) sht krijuar n maj 1993 nga Kshilli i Sigurimit t OKB-s me qllim ndjekjen e personave t akuzuar pr shkelje t rnda t t drejts ndrkombtare humanitare q prej 1991 n ish-federatn jugosllave. Ajo funksionon sipas rregullave t procedurs dhe t provs q i ka hartuar

No Pic available
  • 2008-11-01

Nga Haga n Shkup

Tet vjet pas konfliktit n Maqedoni, plagt e ksaj lufte vazhdojn t mbesin t hapura. N momentet kur partit politike shqiptare n vazhdimsi insistojn n nxjerrjen e Ligjit pr invalidt dhe familjet e dshmorve t rn n kt konflikt, Qeveria e Maqedonis zhvendos vmendjen n nj problem tjetr. Kthimi i katr r