Rezultate te kerkimit per termin: +Gjykata +Ndrkombtare +Penale

Total: 0
No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:52.868Z

Historiku i TPI-s nga Milloshevii e deri tek polict...

Gjykata Penale pr ish-Jugosllavin (TPI) sht krijuar n maj 1993 nga Kshilli i Sigurimit t OKB-s me qllim ndjekjen e personave t akuzuar pr shkelje t rnda t t drejts ndrkombtare humanitare q prej 1991 n ish-federatn jugosllave. Ajo funksionon sipas rregullave t procedurs dhe t provs q i ka hartuar

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:29.194Z

Haradinaj pritet të lirohet me kusht

Mediat e Kosovs theksojn se kreu i opozits do t dal t mrkurn Lideri i Aleancs pr Ardhmrin e Kosovs, Ramush Haradinaj, pritet t kthehet n Kosov t mrkurn e ardhshme, kant ditur burime brenda ksaj partie, t cituara nga mediat e Prishtins. Javn e ardhshme, Tribunali i Hags do t marr nj vendim pr lirim m

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:53.063Z

Nga Haga n Shkup

Tet vjet pas konfliktit n Maqedoni, plagt e ksaj lufte vazhdojn t mbesin t hapura. N momentet kur partit politike shqiptare n vazhdimsi insistojn n nxjerrjen e Ligjit pr invalidt dhe familjet e dshmorve t rn n kt konflikt, Qeveria e Maqedonis zhvendos vmendjen n nj problem tjetr. Kthimi i katr r

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:29.433Z

Dosja  për Del Ponten, 12 faqe dëshmi

Gjykata ku punoi pr tet vjet i hap dritn jeshile ndjekjes penale, pas akuzave pr abuzime Karla del Ponte, ish-kryeprokurorja e Gjykats Ndrkombtare pr ish-Jugosllavin, personi q drgoi pas hekurave t burgut disa nga drejtuesit e luftrave n Ballkan, duket se ka shqetsuar Tribunalin Ndrkombtar t OKB-s

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:44.281Z

Rast Sui Generis

Nazim Bllaca sht sjell nga shtpia e tij n fshatin Ribar t Madh t Lipjanit, n zyrat e Prokuroris Speciale t misionit t EULEX-it n Prishtin. Gjat tr dits s enjte, Bllaca, q ka deklaruar se ka vrar dhe torturuar persona me urdhra t ish SHIK-ut, sht rrfyer para prokurorit t shtjes, Maurizio Salustro

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:16.936Z

Albin Kurti: Si do ta bashkojmë Kosovën me Shqipërinë

Drejtuesi i lëvizjes Vetëvendosje, tashmë pjesë e skenës politike të Kosovës, flet për standard në lidhje me arrestimin e tij Berisha dhe Rama “po shpenzojn shum koh dhe energji n beteja t imta t brendshme me njri-tjetrin”, pr drejtuesin e lvizjes “Vetv

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:06.146Z

Sula: Jo më bisedime me PS-në për 28 qershorin

Intervistë me deputetin e PD-së, z. Dash Sula: Pas presioneve të Ramës fshihen interesat personale N gjykimin e tij, bisedime t tjera me opozitn pr zgjedhjet e 28 qershorit do t ishin pa sens. Por deputeti i PD-s, Dash Sula, nuk prjashton ato pr do lloj shtjeje tjetr, si ato p

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama