Rezultate te kerkimit per termin: +Gjykata +Themelore

Total: 2757
No Pic available
  • 2020-09-15T14:08:22.927Z

Gjykata Themelore rrezikon bllokimin

Mungesa e gjyqtarëve po bëhet shkas për zvarritjen e mijëra lëndëve. Ndonëse kanë kaluar tre muaj nga starti i reformës në sistemin gjyqësor, lëndët administrative që tashmë janë nën kompetencën e Gjykatë

No Pic available
  • 2020-09-15T14:11:38.351Z

Gjykata Themelore në Gjilan liron nga akuza doktorin I. P.

Gjykata Themelore në Gjilan përmes një njoftimi për media ka bërë të ditur se gjyqtari i Departamentit të Përgjithshëm të Gjykatës Themelore në Gjilan, në lëndën penale P.nr. 1053/2015, ka shpallur Aktgjykim për t&e

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:12.234Z

Gjykata Themelore në veri bllokon negociatat Kosovë-Serbi

Me dallime të mëdha sa i përket strukturës së drejtësisë në veri, pala kosovare dhe ajo serbe do të zhvillojnë një rund negociatash më 13 dhjetor. Zyrtarë të Qeverisë së Kosovës janë zotuar se nuk do të l

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:47.957Z

Gjykata Themelore Prishtinë lë edhepër një muaj në burg Ukë Rugovën

PRISHTINË - Gjykata Themelore e Prishtinës ka urdhëruar një muaj paraburgim për Ukë Rugovën, vendimi për ish-deputetin e Republikës së Kosovës, erdhi tre ditë pas riarrestimit të tij me urdhër të Prokurorisë Speciale të Kosovës.  Forcat policore të EULEX-it kanë shpjeguar se ar

No Pic available
  • 2020-09-15T14:10:32.630Z

Gjykata Themelore në Mitrovicë anulon 245 seanca

Gjykatën Themelore në Mitrovicë nga data 3 mars deri 17 mars 2015, prej kur gjyqtarët e gjykatave themelore në nivel vendi kanë filluar grevën, ka anuluar 245 seanca të natyrës penale, civile etj, të parapara që të mbaheshin. Po ashtu gjatë kësaj periudhe kohore në Gjykatën Themelor

No Pic available
  • 2020-09-15T14:10:01.280Z

Veriut i jepet Gjykata Themelore

Qeveria e Kosovës ka bërë edhe një lëshim në dialogun me Serbinë - ka pranuar që për komunat e veriut të ketë një Gjykatë Themelore, veprim ky që është në kundërshtim me Ligjin mbi gjykatat. Kjo dhe të dhëna të tjera që flasin për zbatimin e marrëveshjeve Kosovë-Serbi, jan�

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:11.812Z

Gjykata Themelore në veri bllokonnegociatat mes Kosovës e Serbisë

PRISHTINE- Pala kosovare dhe ajo serbe do shkojnë në raundin e negociatave që do të mbahet më 13 dhjetor me mosmarrëveshje përsa i përket strukturës së drejtësisë në veri.  Zyrtarë të Qeverisë së Kosov&eum

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama