Rezultate te kerkimit per termin: +Gjykata

Meta: total 1000 / total_found 71861 / time 0.029 / keyword[0] gjykata / docs[0] 71861 / hits[0] 138612 /
No Pic available
  • 2017-06-26

FOTO/ Nga Mark Frroku tek nipi i Enverit, si votuan të burgosurit VIP

E drejta për të zgjedhur përfaqësuesit e tyre në Kuvendin e Republikës u ushtrua edhe nga të dënuarit me burg dhe të paraburgosurit. Panorama shkruan ne lidhje me procesin e votimit në ambientet e paraburgimit Mine Peza në kryeqytet, i njohur edhe si paraburgimi nr. 302. Pjesë e listës

No Pic available
  • 2017-06-24

Mark Frroku nesër do të votojë, Dritan Dajti heq dorë

Një ditë nga data e zgjedhjeve, ish deputeti Mark Frroku lejohet të votojë. Vendimi është marrë nga Gjykata e Tiranës sot, 24 qershor Mark Frroku  do të votojë në qendrën e votimit nr 1967 në burgun 302. Ndërkohë i dënuari tjetër Dritan Dajti ka hequr dorë nga kërkesa për t

No Pic available
  • 2017-06-24

Këngëtarja akuzohet për dhunim të prostitutave

Reperja gjermane, Schwesta Ewa është liruar nga akuza për detyrim të fansave që të merren me prostitucion, por tani akuzohet për dhunim të prostitutave. 32-vjecarja u akuzua para dy vitesh se kishte dhënë këshilla të tilla, por gjykata nuk arriti të gjejë prova për këtë prandaj u li

No Pic available
  • 2017-06-24

Moska nuk lejon liderin e opozitës Naval të kandidojë për president

Lideri opozitar rus Alexei Navalny është ndaluar formalisht të kandidojë në zgjedhjet presidenciale të vitit të ardhshëm. Komisioni Qendror i Zgjedhjeve ka vendosur se ai nuk mund të kandidojë pasi është fajtor për përvetësim të fondeve dhe për këtë, Navalny-t i është dhënë nj

No Pic available
  • 2017-06-24

Dritan Dajti kërkon leje për të votuar, blindohet gjykata

Dritan Dajti i akuzuar për vrasjen e katërfishtë të policëve në gusht të vitit 2009 i është drejtuar Gjykatës së Tiranës me kërkesën për t’i dhënë leje për të votuar në zgjedhjet e 25 qershorit. Gjykata e Tiranës pritet të marrë vendimin sot, ndërsa pranë saj ka masa t

No Pic available
  • 2017-06-23

KFOR: Acarimet etnike dhe luftëtarët e huaj, kërcënim për Kosovën

Luftëtarët e kthyer në Kosovë nga vatrat e luftërave në Siri e Irak, mund të paraqesin sfidë serioze për sigurinë, madje edhe nëse tashmë janë nëpër burgje. Një konstatim të tillë e ka dhënë Komandanti i KFOR-it, Giovanni Fungo, me të cilin pajtohen edhe përfaqë

No Pic available
  • 2017-06-23

Itali, arrestohet në tunel shqiptari i dënuar me 10 vite burg e 8 mijë euro gjobë

Një shqiptar 41 vjeçar është arrestuar nga policia italiane në tunelin Mont Blanc, pasi rezulton se nuk ka kryer dënimin e mëparshëm prej 10 vite burgim dhe një gjobë prej 8 mijë eurosh. Gjatë kontrolleve, policia gjeti se ndaj shqiptarit është lëshuar edhe një urdhër arresti për p