Rezultate te kerkimit per termin: +Gjykatat

Total: 9993
No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:26.039Z

Gjykatat që preken nga reforma

Reforma në sistemin gjyqësor do të prekë gjykatat kryesore në Shqipëri, ku është parashikuar që një pjesë e mirë e gjyqtarëve të lëvizin. Më e prekura nga reforma e miratuar edhe nga Presidenti i Republikës do të jetë Gjykata e Tiranës, ku parashikohet të ndryshohet një e treta

No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:39.312Z

Kosove, raporti i OSBE kritikon gjykatat

Zyra e OSBE-se ne Kosove, ne nje raport te publikuar sot kritikon gjykatat kosovare per menyren e trajtimit te ceshtjeve te prones. Sipas raportit, gjykatat nuk jane ne gjendje te perballen me veshtiresite ne adresimin e kontesteve rreth pasurive te patundshme. “Gjykatat ne shume

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:41.766Z

Gjykatat Administrative SHBA Miratoni ligjin

Ambasada e Shteteve te Bashkuara te Amerikes kerkon qe pr/ligji per Gjykatat Administrative te miratohet pa vonesa nga kuvendi i Shqiperise brenda dates 30 shtator. Zyra diplomatike e Uashingtonit ne Tirane thekson se ky draft eshte ne programin e Sfides se Mijevjecarit.Projektligji ka

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:52.265Z

Gjykatat pajisen me sistem regjistrimi, USAID do ta instalojë në të 38 gjykatat

Tiranë Deri më sot, 25 nga 38 gjykatat e Shqipërisë janë pajisur me sistem regjistrimi dixhital audio, falë një projekti të USAID-it për sektorin e drejtësisë, quajtur Just. Ambasada amerikane ka njoftuar se deri ën fund të vitit 2015, USAID do të ketë të instaluar teknologjinë RDA

No Pic available
  • 2020-09-15T14:10:56.120Z

Gjykatat administrative filluan në nëntor 2013

Ligji u miratua në 2012, filluan më 4 nëntor 2013. Përcaktohej se çështja përfundonte brenda 30 ditëve Ngarkesa – Numri jo i mjaftueshëm i gjyqtarëve, sidomos në Gjykatën Administrative të Apelit, ka rezultuar në një ngarkesë të madhe të gjykatave administrative dhe vonesa n

No Pic available
  • 2020-09-15T14:12:18.217Z

Rama Gjykatat kunder Vetingut

var fbShare url httpvizionplusalrama-gjykatat-kunder-vetingutsize smallbrbrPergjate 48 oreve te fundit kryeministri Edi Rama ka preferuar te shmange komentet per vendimin e Gjykates Kushtetuese per pezullimin e ligjit qe parashikon skanerin e pasurise dhe pergatitjes profesionale te prokuroreve dhe

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:03.272Z

EULEX:Te hapen gjykatat ne veri, Prishtina heziton

PRISHTINE- Misioni evropian për sundimin e ligjit propozon rikthimin e gjykatësve në Gjykatat në veri të Kosovës.Propozimi i misionit të EULEX-it për kthimin e gjithsej gjashtë gjykatësve, dy shqiptarë, dy serbë dhe dy ndërkombëtarë, erdhi pas arritjes së një pajtimi, pak javë më

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama