Rezultate te kerkimit per termin: +Gjykate

Meta: total 1000 / total_found 11269 / time 0.012 / keyword[0] gjykate / docs[0] 11269 / hits[0] 14675 /
Turqi, merret peng prokurori që po heton vrasjen e protestuesit 14-vjeçar
  • 2015-04-01

Turqi, merret peng prokurori që po heton vrasjen e protestuesit 14-vjeçar

Një prokuror turk është marrë peng nga një grup i armatosur brenda një gjykate në Stamboll, bëjnë me dije mediat turke. Brenda objektit të gjykatës janë dëgjuar të shtëna me armë zjarri, raporton agjencia e lajmeve "Dogan". Media turke shfaqen foton e një person me simbole të ekst

Fund tragjik ne pengmarrjen e Stambollit lirohet Prokurori por vdes ne spital
  • 2015-04-01

Fund tragjik ne pengmarrjen e Stambollit lirohet Prokurori por vdes ne spital

0 brbr brbrNgjarja qe tronditi te marten Stambollin u mbyll me nje fund tragjikbrbr brbrProkurori i marre peng nga dy ekstremiste te nje organizate te majte u shpetua nga policia por nderroi jete ne spital per shkak te plageve te marrabrbr brbrMehmet Selim Kiraz u plagos rende gjate pengmarrjes ku

Apeli jep pafajesine e Shpetim Gjikes
  • 2015-04-01

Apeli jep pafajesine e Shpetim Gjikes

brbrGjykata e Apelit ka lene te pandryshueshem vendimin e shkalles se pare per kryetarin e Bashkise se Vlores Shpetim Gjika dhe varteses se tij Eleni Dardha megjithese nga Prokuroria u kerkua serish denimi me 4 dhe 3 vite me burg per te dy zyrtaret e akuzuar per falsifikim dokumentesh Gjithashtu po

Gjykata Kushtetuese serbe vendosi për marrëveshjen Kosovë- Serbi
  • 2015-04-01

Gjykata Kushtetuese serbe vendosi për marrëveshjen Kosovë- Serbi

Gjykata Kushtetuese e Serbisë e ka shpallur ‘jokushtetuese’ marrëveshjen e arritur në Bruksel ndërmjet delegacioneve të Kosovës dhe Serbisë për kalimin e kufirit, raportojnë mediat serbe. Marrëveshja e arritur në vitin 2011 rregul

Edi Rama ka bllokuar 39 projekte të Bashkisë së Tiranës, qytetarëve i mohoi 2297 vende të reja pune
  • 2015-04-01

Edi Rama ka bllokuar 39 projekte të Bashkisë së Tiranës, qytetarëve i mohoi 2297 vende të reja pune

Nënkryetari i Bashkisë së Tiranës, Eno Bozdo: Këto investime do të përmirësonin rrënjësisht cilësinë e jetës së mijëra banorëve të kryeqytetit. Ora e përballjes së tij me qytetarët Kryeministri Edi Rama vazhdon politikën e bllokimit të investimeve ndaj qytetarëve të Tiran

Delegjitimimi i kundershtarit miopi politike
  • 2015-03-31

Delegjitimimi i kundershtarit miopi politike

Transmetuar me 30032015 - 2340 Nga Skender Minxhozibr br Ati yne qe je ne qiell jepna fuqine ta mbajme gojen mbyllur kur skemi gje per te thene Keto fjale te mencura shqiptoheshin nga Faik Konica me shume se nje shekull me pare Ka pasur parasysh shqiptare

Durim Bami mbetet në qeli
  • 2015-03-31

Durim Bami mbetet në qeli

Tiranë - Gjykata e Lartë ka lënë në burg Durim Bamin, tashmë i akuzuar për kallëzim të rremë. Megjithëse vepra është e njëjtë me të cilën akuzohen edhe dy deputetët, Bami megjithatë mbetet prapa hekurave. Kolegji Penal i kësaj gjykate vendosi këtë masë pas një seance që zgj