Rezultate te kerkimit per termin: +Gjykate

Meta: total 1000 / total_found 11821 / time 0.005 / keyword[0] gjykate / docs[0] 11821 / hits[0] 15464 /
PADIA/ Sekuestrohen 8 makina të Agon Channel
  • 2015-09-15

PADIA/ Sekuestrohen 8 makina të Agon Channel

Një padi e shoqërise "Agonset" shpk, me te cilen kundërshton veprimet përmbarimore, është zbuluar se janë sekuestruar 8 automjete të televizionit Agon Channel, me vendim gjykate.Nderkohe, Francesco Becchetti, pronari i ketij televizioni është paditur dhe shpallur ne kerkim nderkombetar pa

Pakti Qeveri-PD ngec te prezumimi i pafajësisë
  • 2015-09-15

Pakti Qeveri-PD ngec te prezumimi i pafajësisë

Ermonela Felaj: Ligji do të ketë efekte prapavepruese. Por gjërat që ne nuk do t'i kishim të negociueshme kanë të bëjnë me atë që njihet si prezumimi i pafajësisë. Ministrja e Shtetit për Marrëdhëniet me Parlamentin, Ermonela Felaj tha dje në një intervistë për gazetarin Roland

Dekriminalizimi, mision i pamundur
  • 2015-09-15

Dekriminalizimi, mision i pamundur

Nga Albi Xhunga   Debati shterp i rradhës që po mbush jetën politike, diskursin publik, faqet e para të gazetave apo qofte edhe temën kryesore të kafeve pas darke është Dekriminalizimi. Dekriminalizimi i Kuvendit për të qenë më të saktë. Deputetë me të shkuar kriminale kanë

Kodi i ri, edhe po fitove gjyqin nuk rikthehesh më në punë
  • 2015-09-15

Kodi i ri, edhe po fitove gjyqin nuk rikthehesh më në punë

Punonjësit e administratës publike që nuk gëzojnë statusin e nëpunësit civil, në rast se do të hiqen padrejtësisht nga puna dhe gjykata do t'u jap të drejtë, do të mund të fitojnë vetëm 1 vit pagë, por jo rikthimin në vendin e punës. Mbledhja e djeshme e Komisionit të Integrimit

Haradinaj: Gjykata Speciale, EULEX-i e UNMIK-u janë i njëjti 'material'
  • 2015-09-14

Haradinaj: Gjykata Speciale, EULEX-i e UNMIK-u janë i njëjti 'material'

Kryetari i Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës, Ramush Haradinaj, në emisionin Info-Box të Tv Dukagjinit, duke folur për Gjykatës Speciale, ka thënë se e keqja më e madhe e kësaj gjykate, është se ajo sipas tij, është selektive - i prek vetëm shqiptarët. Ai më tutje ka thënë se n

Haradinaj: Gjykata Speciale, EULEX-i e UNMIK-u janë i njëjti 'material'
  • 2015-09-14

Haradinaj: Gjykata Speciale, EULEX-i e UNMIK-u janë i njëjti 'material'

​Kryetari i Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës, Ramush Haradinaj, në emisionin Info-Box të Tv Dukagjinit, duke folur për Gjykatës Speciale, ka thënë se e keqja më e madhe e kësaj gjykate, është se ajo sipas tij, ës

Posaçërisht për TemA / Ramush Haradinaj: Vdekja e vëllait tim? Le të zbardhet çdo gjë që ka ndodhur pas luftedhe një përgjigje për pasurinë e tij (VIDEO, TemA Tv)
  • 2015-09-14

Posaçërisht për TemA / Ramush Haradinaj: Vdekja e vëllait tim? Le të zbardhet çdo gjë që ka ndodhur pas luftedhe një përgjigje për pasurinë e tij (VIDEO, TemA Tv)

Nga Jonida Hitoveizi Në pjesën e dytë të intervistës së tij për TemA Tv, Kryetari i AAK-së, Ramush Haradinaj u përgjigjet pyetjeve për Gjykatën Speciale dhe shprehet se  protestat anti-qeveritare të opozitës në vjeshtë, synojnë rrëzimin e qeverisë Mustafa. Hardinaj ka folur n