Rezultate te kerkimit per termin: +Gjykaten +Nderkombetare

Meta: total 840 / total_found 840 / time 0.001 / keyword[0] gjykaten / docs[0] 6888 / hits[0] 10238 / keyword[1] nderkombetare / docs[1] 17785 / hits[1] 26304 /
Shqipëria e vetmja në botë që detyron mediat private për shërbime falas
  • 2017-05-23

Shqipëria e vetmja në botë që detyron mediat private për shërbime falas

Shoqata e Mediave Elektronike ka reaguar pas vendimit të Parlamentit për transmetimin e reklamave falas nga ana e televizioneve për partitë politike parlamentare dhe jo parlamentare, duke theksuar se Shqipëria është vendi i vetëm në botë që detyron mediat private të ofrojnë shërbime fa

Pese gjyqtaret e prokuroret e ONM-se qe do skanojne 8220drejtesine8221 shqiptare
  • 2017-02-08

Pese gjyqtaret e prokuroret e ONM-se qe do skanojne 8220drejtesine8221 shqiptare

p styletext-align justify9 Shkurti eshte data kur ekspertet nderkombetare nisin punen per te monitoruar fazen e pare te procesit te Vettingut ate te perzgjedhjes se kandidateve qe do behen pjese e komisioneve te cilat do kalojne ne filter gjithe gjyqtaret dhe prokuroret ne Shqiperibrbr p styletext-a

No Pic available
  • 2016-12-08

Prokuroria ne Hollande kerkon burgim te perjetshem per kasapin e Ballkanit Mlladic

var fbShare url httpvizionplusalprokuroria-ne-hollande-kerkon-burgim-te-perjetshem-per-kasapin-e-ballkanit-mlladicsize smallbrbrProkurori kerkoi sot burgim te perjetshem kunder ish-shefit ushtarak te serbeve te Bosnjes Ratko Mlladic i akuzuar per spastrim etnik ne nje pjese te Bosnjes me synim krij

No Pic available
  • 2016-12-01

Zbardhen gabimet ne perkthim te Kushtetutes

var fbShare url httpvizionplusalzbardhen-gabimet-ne-perkthim-te-kushtetutessize smallbrbrZbardhen gabimet ne perkthimin anglisht te Kushtetutes qe i eshte derguar Komisionit te Venecias Jane 3 nene te aneksit kushtetues te cilat jane perkthyer gabim e per te cilat PD i eshte drejtuar me nje leter K

Kryepolici i Stambollit rrefen mbremjen e 15 korrikut
  • 2016-11-03

Kryepolici i Stambollit rrefen mbremjen e 15 korrikut

Transmetuar me 02112016 - 2030 Drejtori i Policise se Stambollit shpalosi informacione para Komisionit hetimor te Kuvendit i themeluar per hetimin e tentatives se grusht shtetit me 15 korrik qe sipas qeverise turke u organizua nga FETObr br Drejtori i Poli

Votohen 5 ligjet e reformes ne drejtesi
  • 2016-10-07

Votohen 5 ligjet e reformes ne drejtesi

brbrParlamenti miraton 5 ligjet baze te reformes ne drejtesi por i vetmi ligj qe kaloi me konsensus ishte ligji per strukturen e posacme antikorrupsion Pas ketij momenti opozita e cila i kishte bere te qarte se nuk ishte dakord me ligjet e tjera u largua nga sanca plenare por maxhoranca nuk pati asn

Rama Reforma ne drejtesi do te ece perpara do apo nuk do PD
  • 2016-10-06

Rama Reforma ne drejtesi do te ece perpara do apo nuk do PD

Transmetuar me 06102016 - 1150 Tirane 6 tetor 2016 NOAal- Ne pergjigje te kerkeses se PD-se per referendumin e importit te mbetjeve bere nga deputeti demokrat Eduard Halimi ne nisje te seances Rama ka thene jo pa ironi se i vetmi ref