Rezultate te kerkimit per termin: +Gjykaten

Meta: total 1000 / total_found 6888 / time 0.003 / keyword[0] gjykaten / docs[0] 6888 / hits[0] 10238 /
Akuzat e PD për Begon, reagon deputeti i PS: Opozita ka lajthitur!
  • 2018-08-19

Akuzat e PD për Begon, reagon deputeti i PS: Opozita ka lajthitur!

Pas akuzave nga Partia Demokratike, se i shumëkërkuar Edmond Bego, ka lidhje me PS, ka ardhur reagimi i pare nga maxhoranca. Ka qenë deputeti socialist Pjerin Ndreu i cili a reaguar pas akuzave të opozitës se deputetë të PS dhe kryeministri Edi Rama kanë lidhje me të arrestuarin nga policia

Berisha mbron gjyqtarët e shkarkuar: Gjueti shtrigash ndaj veriorëve!
  • 2018-07-18

Berisha mbron gjyqtarët e shkarkuar: Gjueti shtrigash ndaj veriorëve!

Shkarkimi nga detyra i dy anëtarëve të Gjykatës së Lartë, Tom Ndreca dhe Admir Thanza, për ish-kryeministrin Sali Berisha vjen nga Kryeministri Edi Rama. Përmes një statusi në Facebook, Berisha thekson se qëllimi i Ramës është hakmarrja dhe gjuetia e shtrigave ndaj shqiptarëve me orig

Marku i pezulloi nga detyra, çifti i prokurorëve apelojnë vendimin
  • 2018-05-31

Marku i pezulloi nga detyra, çifti i prokurorëve apelojnë vendimin

Prokurorët Rovena Gashi dhe Dritan Gina kanë apeluar në Kolegjin e posaçëm të Apelimit vendimin për pezullimin e tyre nga detyra i marrë pak ditë më parë nga ana e kryeprokurores së përkohshme Arta Marku. Rovena Gashi dhe Dritan Gina, u pezulluan nga detyra 2 javë më parë me urdhër

Bylykbashi: Sikur Habilajt të kishin kushëri Fatmirin, jo Sajmirin, do ishin biznesmenë
  • 2018-05-12

Bylykbashi: Sikur Habilajt të kishin kushëri Fatmirin, jo Sajmirin, do ishin biznesmenë

Deputeti i Partisë Demokratike Oerd Bylykbashi ka përsëritur akuzat ndaj ministrit të Brendshëm, Fatmir Xhafaj i cili sipas PD në krye të Komisionit të Ligjeve falsifikoi draftin e Kodit të Procedurës Penale për të mbrojtur të vëllanë nga ekstradimi dhe burgosja në Itali. Përmes nj

No Pic available
  • 2018-05-02

Gjyqtarë borxh për të funksionuar! Gjykata e Lartë sformon dot Kolegjet

E mërkura ishte dita e gjyqeve penale në Gjykaten e Lartë. Jashtë ishte afishuar lista e proceseve që duhet të zhvilloheshin, por të gjitha dështuan. Shkak ishte mos formimi i Kolegjit Penal, që prej muajsh ka vetëm 3 gjyqtarë. Për të plotësuar numrin me pesë anëtarë për çdo trup

Kush është Fatos Lulo? Vendosi mosekstradimin e Almir Rrapos në SHBA
  • 2018-03-23

Kush është Fatos Lulo? Vendosi mosekstradimin e Almir Rrapos në SHBA

Vendimi më i rëndësishëm në karrierën e tij 13-vjeçare si gjyqtar, Fatos Lulo e ka dhënë pikërisht në Gjykaten Kushtetuese, kur u shpreh pro ligjit të vettingut, pikërisht ligjit që atij i rrezikon udhëtimin e mëtejshëm në drejtësi. Po kush është Fatos Lulo? Siç shprehet në

Tragjedia e Gërdecit vazhdon! Familjarët e viktimave: Të rihapen hetimet
  • 2018-03-15

Tragjedia e Gërdecit vazhdon! Familjarët e viktimave: Të rihapen hetimet

Ilirian Deliu në 15 mars 2008, sapo i ka shpëtuar shpërthimit në të cilin humbi pesë anëtarë të familjes së tij. Banesa e famijes Deliu gjendej pranë fabrikës së demontimit. Në përvjetorin e 10-të të tragjedisë ai kthehet në Gërdecin që ia mori të gjitha. Tashmë është lën