Rezultate te kerkimit per termin: +Gjykates +Kushtetuese +Njohesit

Meta: total 4 / total_found 4 / time 0.000 / keyword[0] gjykates / docs[0] 12690 / hits[0] 23295 / keyword[1] kushtetuese / docs[1] 45028 / hits[1] 101332 / keyword[2] njohesit / docs[2] 100 / hits[2] 107 /
Bojkoti PD Mandatet deri ne mars
  • 2014-12-07

Bojkoti PD Mandatet deri ne mars

e Diele 7 Dhjetor 20141135 am p classwp-caption-textDeputetet e PD-se ne prezantimin e amendamentevebrbrPartia Demokratike vlereson se mandatet e deputeteve te saj nuk digjen perpara mesit te marsit te vitit te ardhshembr Prej 10 korrikut demokratet nisen bojkotin e Kuvendit

No Pic available
  • 2011-01-31

Omari Hetimi i telefonit te Presidentit antikushtetues

/ / Sipas njohesit te mire te Kushtetutes nje kerkese e tille bie ndesh me parimet dhe nenet e Kushtetutes se vendit pasi kreret e shtetit dhe deputetet kane imunitetet. Sipas Omarit marrja e tabulateve mund te behet vetem nga ana e Prokurorise dhe nese perpara ka te beje m

Kalkulimet per koalicion
  • 2010-12-22

Kalkulimet per koalicion

Njohesit e rrethanave politike ne Prishtine thone se negociatat e dobishme per koalicionin e ardhshem qeveritar mund te nisin pas perfundimit te rivotimeve ne disa komuna dhe certifikimit te rezultateve perfundimtare te zgjedhjeve parlamentare nga Komisioni Qendror i Zgjedhjeve.

No Pic available
  • 2009-11-29

Ceshtja shqiptare pas pavaresise se Kosoves

Nga Dr. Gazmend Pula* Kam nderin qe me rastin e promovimit te librit te shkelqyeshem te autorit Shaban Murati, diplomatit, intelektualit, ekspertit dhe nder njohesit me te mire te ceshtjes shqiptare ne trojet tona dhe ate qofte nga makro-perspektiva gjeopolitike dhe strategjike qofte nga mikro-kosmo