Rezultate te kerkimit per termin: +Gjykates +Kushtetuese

Total: 3610
No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:41.500Z

Bashkim Dedja kreu i Gjykates Kushtetuese

Maxhoranca ka votuar vetem me votat e saj emerimin e Bashkim Dedes ne krye te Gjykates Kushtetuese pasi opozita braktisi sallen perpara se te kryehej votimi pas debateve te shumta ne salle per ligjin e pronave. Keshtu maxhoranca ka votuar me 74 vota pro dhe pa debate kandidaturen e Bashkim Dedes s

No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:49.529Z

Zgjidhen anetaret e Gjykates Kushtetuese

Me shumice votash Kuvendi i Kosoves, zgjodhi 6 anetaret e Gjykates Kushtetuese te Kosoves. Kjo Gjykate ka gjithsej 6 anetare, prej te cileve 4 shqiptare, nje nga minoriteti serb, nje nga pakicat e tjera dhe tre nderkombetare. Votimi ne Kuvendin e Kosoves, per 6 gjykatesit e Gjykates Kushtetuese, es

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:41.486Z

Topi kunderpergjigjet dekreton kreun e Gjykates Kushtetuese

Vetem nje dite pas akuzave te bera nga kryetarja e Kuvendit per shkelje te afateve kushtetuese nga ana e Presidentit ky i fundit ka reaguar dje duke dekretuar kreun e Gjykates Kushtetuese. Bashkim Dedja i miratuar vetem pak kohe me pare nga Kuvendi ne postin e anetarit te Gjykates Kushtetuese eshte

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:42.238Z

Berisha pret kreun e Gjykates Kushtetuese

Kryeministri Berisha eshte takuar sot me kryetarin e ri te Gjykates Kushtetuese zotin Bashkim Dedja. Ne takim Kryeministri e uroi kryetarin e Gjykates per detyren e rendesishme dhe shprehu bindjen se Gjykata Kushtetuese do te luaje rolin e saj qendror ne nje sistem demokratik. Gjithashtu Berisha

No Pic available
  • 2020-09-15T14:07:10.093Z

Kombesia Dule kundershtonvendimin e Gjykates Kushtetuese

Te tjera rreth shkrimit Vendimi i Gjykates Kushtetuese Disa dite pas publikimt te vendimit te Gjykates Kushtetuese mbi ligjin e gjendjes civile ku u shfuqizua termi Kombesi Partia Bashkimi per te Drejtat e Njeriut ka reaguar duke kundershtuar vendimin Gjykates Kushtetuese duke deklaruar

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:41.480Z

Bashkim Dedja ne krye te Gjykates Kushtetuese

Presidenti Topi dekretoi dje gjyqtarin Dedja. Kater muaj me pare socialistet kane votuar kunder tij per postin e anetarit te Kushtetueses. Emri i ri duhet te votohet ne Parlament TIRAN- Presidenti i Republikes Bamir Topi dekretoi gjyqtarin Bashkim Dedja kryetar te Gjykates Kushtetuese. Prej kater

No Pic available
  • 2020-09-15T14:07:10.085Z

AK pershendet vendimine Gjykates Kushtetuese

Ne nje deklarate per shtyp Aleanca Kuq e Zi pershendeti vendimin e Gjykates Kushtetuese mbi termin kombesi. Aleanca Kuq e Zi ka kundershtuar gjithmone perdorimin e termit kombesi ne ligjin e gjendjes civile i cili u pasua me ndryshime fiktive te kombesive nga qytetare shqiptare ne disa qytete te ven

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama