Rezultate te kerkimit per termin: +Gjykates +Nderkombetare

Meta: total 1000 / total_found 1570 / time 0.002 / keyword[0] gjykates / docs[0] 12690 / hits[0] 23295 / keyword[1] nderkombetare / docs[1] 17785 / hits[1] 26304 /
Rexhep Qosja Bashkimi i shqiptareve i pashmangshem
  • 2017-02-14

Rexhep Qosja Bashkimi i shqiptareve i pashmangshem

p styletext-align justifyIntervista e plote e Profesor Rexhep Qosja dhene gazetares Rudina Xhunga per Dritare ne Vizion Plusbrbr p styletext-align justifyProfesor Qosja cfare do te thote shkembim territoresh per Shqiperine Kosoven Mitrovicen Preshevenbrbr p styletext-align justifyUne mund te them se

Pese gjyqtaret e prokuroret e ONM-se qe do skanojne 8220drejtesine8221 shqiptare
  • 2017-02-08

Pese gjyqtaret e prokuroret e ONM-se qe do skanojne 8220drejtesine8221 shqiptare

p styletext-align justify9 Shkurti eshte data kur ekspertet nderkombetare nisin punen per te monitoruar fazen e pare te procesit te Vettingut ate te perzgjedhjes se kandidateve qe do behen pjese e komisioneve te cilat do kalojne ne filter gjithe gjyqtaret dhe prokuroret ne Shqiperibrbr p styletext-a

Koment i DW Protestat ne Rumani tregojne se ka shpresa per shtet ligjor
  • 2017-02-07

Koment i DW Protestat ne Rumani tregojne se ka shpresa per shtet ligjor

p styletext-align justifyNje gjysme milion vete qe protestojne kjo nuk ka ndodhur me qe pas rrezimit te diktatorit komunist aushesku  para 27 vjetesh Shoqeria civile ne Rumani te shtunen arriti nje fitore te pjesshme por sidoqofte shenjat flasin per nje stuhi te metejshmebrbr p styletext-align ju

Vetingu gjykata vendos te enjten
  • 2016-12-19

Vetingu gjykata vendos te enjten

brbrGjykata Kushtetuese do te marre vendim te enjten per ligjin e vettingut Burime prane Gjykates Kushtetuese bejne me dije se ne 22 dhjetor anetaret e kesaj gjykate do te mblidhen per te vendosur nese do te miratojne apo rrezojne kerkesen e Partise Demokratike per shpalljen antikushtetues te ligjit

Izet Haxhia: Më thotë frikacak Saliu, djali i Vuk Karaxhiç i ngjizur skutave të kullës. Ti që më çove gruan dhe vajzën të më luten të të mbroja se kishe frikë. A je gati të përballemi bashkë?
  • 2016-12-13

Izet Haxhia: Më thotë frikacak Saliu, djali i Vuk Karaxhiç i ngjizur skutave të kullës. Ti që më çove gruan dhe vajzën të më luten të të mbroja se kishe frikë. A je gati të përballemi bashkë?

Ish truproja e Sali Berishës, Izet Haxhia ka reaguar menjëherë ndaj akuzave të ish eprorit të tij, sipas të cilave Haxhia ishte një frikacak. Izet Haxhia akuzon Berishën për gjithç ka ndodhur në vend, madje i ka përmendur detaje të fëmijërisë. “Po lexoja ne media deklarat e

CDU e Merkel ngel Shqiperine vote kunder celjes se negociatave
  • 2016-11-25

CDU e Merkel ngel Shqiperine vote kunder celjes se negociatave

Transmetuar me 24112016 - 1721 Tirane 24 nentor 2016 NOAal - Duke kerkuar realizmin e pese prioriteteve per integrimin e Shqiperise ne BE deputeti i Bundestagut gjerman njeheresh edhe kryetari i Komisionit per eshtjet Europiane ne Bu

Pronat PR ATP te prese zbardhjen e vendimit te Kushtetueses
  • 2016-11-10

Pronat PR ATP te prese zbardhjen e vendimit te Kushtetueses

Transmetuar me 10112016 - 1440 Tirane 10 nentor 2016 NOAal - Partia Republikane vlereson vendimin qe mori Gjykata Kushtetuese per anullimin e pikave 3 dhe 5 te nenit 6 te ligjit 1332015 Per trajtimin e prones dhe perfundimin e procesit te kompensimit te pron