Rezultate te kerkimit per termin: +Gjykates

Total: 9993
No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:40.094Z

"Buzderri", i jep gjeneralitetet gjykates

Gjykata e Krimeve te Renda i ka marre dje gjeneralitetet ushtarit te "Gaxhait", Sokol Sinomatit. Prokurori i ceshtjes i ka bere te ditur gjykates, qe nuk mund te mbrohet nga avokati i zgjedhur prej tij, pasi kete avokat e ka si mbrojtes i pandehuri Armando Sulejmani. Perfaqesuesi i akuzes i theksoi

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:41.500Z

Bashkim Dedja kreu i Gjykates Kushtetuese

Maxhoranca ka votuar vetem me votat e saj emerimin e Bashkim Dedes ne krye te Gjykates Kushtetuese pasi opozita braktisi sallen perpara se te kryehej votimi pas debateve te shumta ne salle per ligjin e pronave. Keshtu maxhoranca ka votuar me 74 vota pro dhe pa debate kandidaturen e Bashkim Dedes s

No Pic available
  • 2020-09-15T14:10:39.111Z

Shtyhet miratimi i Gjykates Speciale

brbrParlamenti i Kosoves shtyu per nje kohe te pacaktuar shqyrtimin dhe miratimin e ndryshimeve kushtetuese qe do ti hapnin rruge ngritjes se Gjykates Speciale e cila do te hetoje krimet e pretenduara te ish luftetareve te UK-se 78 deputete mbeshteten propozimin e grupit te PDK-se qe theksoi se do

No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:49.529Z

Zgjidhen anetaret e Gjykates Kushtetuese

Me shumice votash Kuvendi i Kosoves, zgjodhi 6 anetaret e Gjykates Kushtetuese te Kosoves. Kjo Gjykate ka gjithsej 6 anetare, prej te cileve 4 shqiptare, nje nga minoriteti serb, nje nga pakicat e tjera dhe tre nderkombetare. Votimi ne Kuvendin e Kosoves, per 6 gjykatesit e Gjykates Kushtetuese, es

No Pic available
  • 2020-09-15T14:11:20.429Z

Shefja e FMN para gjykates

0 brbr SSSAbrASS brbrShefja e Fondit Monetar Nderkombetar Christine Lagarde do te ridale perpara gjykates ne France per ceshtjen Tapiebrbr brbrAkuza e ngritur kunder saj eshte pakujdesi per pagesen mbi 400 milione euro te cilen shteti francez ia beri biznesmenit Bernard Tapie ne vitin 2008 kur Chri

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:41.486Z

Topi kunderpergjigjet dekreton kreun e Gjykates Kushtetuese

Vetem nje dite pas akuzave te bera nga kryetarja e Kuvendit per shkelje te afateve kushtetuese nga ana e Presidentit ky i fundit ka reaguar dje duke dekretuar kreun e Gjykates Kushtetuese. Bashkim Dedja i miratuar vetem pak kohe me pare nga Kuvendi ne postin e anetarit te Gjykates Kushtetuese eshte

No Pic available
  • 2020-09-15T14:12:16.811Z

Pameca kritika Prokurorise e Gjykates

brbrHetimet i kater dosjeve te  ashtuquajtur VIP gjate 2016-es nuk kane qene te plota e te thelluara Ne kete konkluzion ka dale misioni i PAMECA 4 i cili leshon kritika mbi punen e prokurorise gjykatave dhe policise ne vendin tone Rasti i pare ku ndalet misioni eshte ceshtja e pajisjes te pergjim

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama