Rezultate te kerkimit per termin: +Gjykime

Meta: total 1000 / total_found 1048 / time 0.000 / keyword[0] gjykime / docs[0] 1048 / hits[0] 1172 /
No Pic available
  • 2017-02-10

Dosjet, Rama: Institucionet do njohin lidhjet e personelit me të shkuarën

Në Bibliotekën Kombëtare është zhvilluar një ekspozitë Musine Kokalari, vetëdija e shkrimit dhe qëndresës, ekspozitë e cila zhvillohet me rastin e 100 vjetorit të lindjes së shkrimtares që ndërroi jetë në burgjet komuniste. Kryeministri Edi Rama tha se ndihej krenar se me historinë

No Pic available
  • 2017-02-10

Dosjet e sigurimit, Rama: Do të dalin në dritë edhe ata me dy gishta lart

Në Bibliotekën Kombëtare është zhvilluar një ekspozitë Musine Kokalari, vetëdija e shkrimit dhe qëndresës, ekspozitë e cila zhvillohet me rastin e 100 vjetorit të lindjes së shkrimtares që ndërroi jetë në burgjet komuniste. Kryeministri Edi Rama tha se ndihej krenar se me historinë

Hapja e dosjeve, Rama: Të ndahemi nga e shkuara pa paragjykime
  • 2017-02-10

Hapja e dosjeve, Rama: Të ndahemi nga e shkuara pa paragjykime

Në aktivitetin për 100-vjetorin e lindjes së Musine Kokalarit, shkrimtares që humbi jetën në burgjet komuniste, kryeministri Rama ka ngritur lart figurën e saj, duke u shprehur se hapja  dosjeve duhet të nisë pikërisht me aktivisten e njohur të asaj kohe. Kreu i qeverisë ka folur në Bi

No Pic available
  • 2017-01-11

Intervistë/ Dr. Mark Randall: Vaksina, gjëja e fundit që do tia jepja fëmijës

Një ish studiues i vaksinave, një nga krerët e Organizatës Botërore të Shëndetësisë në OKB, bën publike atë që industria farmaceutike dhe autoritetet shëndetësore nuk duan që ne të dimë se: vaksinat janë të rrezikshme, të pa testuara dhe se janë një nga mashtrimet më të mëd

Sa gjykata do dënojnë Ramushin dhe kosovarët?
  • 2017-01-07

Sa gjykata do dënojnë Ramushin dhe kosovarët?

Nga Baton Haxhiu Sa gjykata duhet ti pranojnë kosovarët që Europa të bindet se ata janë bashkëpunues me botën demokratike? UNMIK dhe EULEX. Gjykatat lokale të Kosovës. Tribunali për Krime Lufte dhe tash Tribunali Special për Krimet e Luftës në Kosovë. Të gjitha këto nuk mjaftojn

ÇDUHET TË MËSOJMË NGA ARRESTIMI I FUNDIT I HARADINAJT?
  • 2017-01-07

ÇDUHET TË MËSOJMË NGA ARRESTIMI I FUNDIT I HARADINAJT?

Rexhep QOSJA Ramush Haradinaj do të na kthehet shpejt në Kosovë dhe do të na kthehet krenar e heroik si gjithmonë. Por, arrestimi i Ramush Haradinajt prej Gjykatës franceze mbas lëvizjes së lirë në vendet e mëdha të BE-së e edhe në vetë Francën, para disa muajsh, na solli pezmatim t

Dashuria për Enverin? Dikur shqiptarët donin lirinë, sot vetëm bukë e punë
  • 2016-12-29

Dashuria për Enverin? Dikur shqiptarët donin lirinë, sot vetëm bukë e punë

Pas sondazhit të OSBE-së sipas të cilit pothuaj gjysma e shqiptarëve duan Enver Hoxhën, prof. Sami Repishti, në një intervistë për GSH thotë se masa popullore e pazhvilluar ka nevojë për një prind që kujdeset; ky prind ofron sigurimin e rendit publik me dhunë dhe punësimin e njer