Rezultate te kerkimit per termin: +Gjykimet

Meta: total 1000 / total_found 1064 / time 0.000 / keyword[0] gjykimet / docs[0] 1064 / hits[0] 1184 /
Edhe SHISH për sigurinë me Serbinë, Shulku: Masa të rrepta
  • 2015-09-15

Edhe SHISH për sigurinë me Serbinë, Shulku: Masa të rrepta

Evitimi i çdo lloj incidenti dhe organizimi sa më i mirë i ndeshjes Shqipëri-Serbi, sfidë tek e cila do t'i ketë sytë e gjithë Europa, ka shtyrë Federatën Shqiptare të Futbollit të forcojë masat e sigurisë dhe të bashkëpunojë për herë të parë edhe me Shërbimin Informativ të S

Shqipëri – Serbi, masa të rrepta sigurie, përfshihet edhe SHISH
  • 2015-09-15

Shqipëri – Serbi, masa të rrepta sigurie, përfshihet edhe SHISH

Evitimi i çdo lloj incidenti dhe organizimi sa më i mirë i ndeshjes Shqipëri-Serbi, sfidë tek e cila do t’i ketë sytë e gjithë Europa, ka shtyrë Federatën Shqiptare të Futbollit të forcojë masat e sigurisë dhe të bash

INTERVISTA/ Kozma Dushi: Nuk do ti thosha jo një kënge për partinë
  • 2015-09-10

INTERVISTA/ Kozma Dushi: Nuk do ti thosha jo një kënge për partinë

Kur e pyet për festivalet e Këngës në Radio Televizionin Publik Shqiptar, Kozma Dushin e pushton nostalgjia. Nuk ka marrë kurrë çmim të parë, por dëshiron t'i bëjë 35 herët që ka kënduar në të, duke thyer kështu një rekord. Në një intervistë në "Panorama" ai komenton edhe deb

Avokatja e Shtetit, Alma Hicka: Mbrojtja e pronës, institucionet në një front të vetëm
  • 2015-09-03

Avokatja e Shtetit, Alma Hicka: Mbrojtja e pronës, institucionet në një front të vetëm

TIRANË, 3 Shtator/ATSH-Anila Struga/.- Avokatura e Shtetit është institucioni që do të ketë një peshë kryesore në çështjen e mbrojtjes së pronës në Shqipëri.Në një intervistë për ATSH-në, Alma Hicka, Avokate e Përgjithshme e Shtetit, shjegon rolin e institucionit që ajo drejton

Linja ajrore e Kim Jong-Un, propagandë dhe hamburgera!
  • 2015-08-26

Linja ajrore e Kim Jong-Un, propagandë dhe hamburgera!

Me vetëm një yll nga një maksimum prej pesë të tillë, linja koreanoveriore Air Koryo është gjykuar si kompania më e keqe ajrore në botë për të katërtin vit radhazi. Gjykimi është shprehur nga shoqëria e konsulencës së aviacionit Skytrax, që ka analizuar 600 mjete fluturimi dhe k

No Pic available
  • 2015-08-19

Kujtesë /Dosja Nr. 4 Ks 2/63: Procesi i Aushvicit

50 vjet më parë përfundoi procesi i parë i Aushvicit. Një pikë kthese për viktimat, kriminelët dhe publikun (Dojçe Vele) Përgjigja shkaktoi indinjatë në sallë. Wilhelm Boger, përgjegjës për "marrjet në pyetje" në sektorin politik në Aushvic, u përball nga gjykata me sh

Mësimet speciale
  • 2015-08-10

Mësimet speciale

Nga Agron Bajrami Për një shoqëri demokratike, në të cilën sundon rendi dhe ligji, e natyrshme do të ishte që rastet sikur këto që do të trajtohen nga Gjykata Speciale të adresohen përmes gjyqësorit kombëtar. Por, Kosova nuk është as shoqëri plotësisht demokratike e as nuk ka sun