Rezultate te kerkimit per termin: +Gjykimet

Meta: total 1000 / total_found 1197 / time 0.000 / keyword[0] gjykimet / docs[0] 1197 / hits[0] 1340 /
No Pic available
  • 2016-09-21

De Biasi rrezikon stolin nëse nuk fitojmë me Lihtenshtajnin, Duka ka bërë gati zëvendësuesin

Nuk do të jetë ndeshje si të tjerat. Ndaj Liechtenstein, kombëtarja shqiptare ka detyrim fitoren, ndryshe trajneri Gianni De Biasi do të kishte pasoja. Italianit nuk do ti falet asnjë rezultat tjetër dhe nëse kjo ndodh, atëherë mund të vijë edhe shkarkimi. Burime në Federatën Shqiptare

No Pic available
  • 2016-09-15

Qytetarët e pakuptuar!

Nga Artan Fuga Me votimet në Dibër, kur pritshmëritë për arsye të ndryshme ishin për një garë të fortë, dhe fakti tregoi një diferencë edhe më të madhe sesa më parë midis të majtës që mban bashkinë dhe së djathtës që nuk e fitoi dot atë, nisën edhe analizat për të kuptuar

INTERVISTA/ Habit Bujar Nishani: Nuk e çoj në Kushtetuese Vettingun. Nëse sarrestohen politikanë, gjyqtarë e prokurorë, reforma në drejtësi e dështuar
  • 2016-09-13

INTERVISTA/ Habit Bujar Nishani: Nuk e çoj në Kushtetuese Vettingun. Nëse sarrestohen politikanë, gjyqtarë e prokurorë, reforma në drejtësi e dështuar

Presidenti i Republikës, Bujar Nishani nuk do ta dërgojë në Kushtetuese ligjin e vettingut. Kreu i shtetit flet për herë të parë për fatin e ligjit të miratuar në seancën e jashtëzakonshme plenare të 30 gushtit në emisionin 5 pyetjet nga Babaramo në Report Tv. Ndryshe nga çfarë

No Pic available
  • 2016-09-09

1000 ditët e Ramës në pushtet dhe premtimi për burgosjen e Ilir Metës

Nga Ben Blushi* Nuk mund të shenjohet më shëmtuar tre vjetori i kësaj qeverie sesa me një akt normativ që propozon shkurtime të shpenzimeve publike dhe e fut ekonominë e vendit në një rrugë të panjohur. Propozimi qe vjen sot nga qeveria krijon dyshime te forta se rritja ekonomike ne muaj

Kosova ndër më të korruptuarat e me kulturë mosndëshkimi
  • 2016-09-09

Kosova ndër më të korruptuarat e me kulturë mosndëshkimi

Organizata ndërkombëtare Transparency International e ka radhitur Kosovën në mesin e vendeve më të korruptuara në botë, me një kulturë të pandëshkueshmërisë ndaj zyrtarëve të përfshirë në aferat korruptive dhe me institucione jo shumë të qëndrueshme për luftimin e kës

Shenimi i shemtuar i trevjetorit
  • 2016-09-08

Shenimi i shemtuar i trevjetorit

Transmetuar me 08092016 - 1540 Nga Ben Blushibr br Deputet i Partise Socialistebr br Nuk mund te shenjohet me shemtuar trevjetori i kesaj qeverie sesa me nje akt normativ qe propozon shkurtime te shpenzimeve publike dhe e fut eko

Ben Blushi analizon 1 mijë ditët e Ramës: E kalon kohën me selfie. Rilindja u thirr për të qeverisur, por po merret me fantazmën Sali (thumbon dhe Metën për burgun)
  • 2016-09-08

Ben Blushi analizon 1 mijë ditët e Ramës: E kalon kohën me selfie. Rilindja u thirr për të qeverisur, por po merret me fantazmën Sali (thumbon dhe Metën për burgun)

Deputeti socialist Ben Blushi i është rikthyer sërish akuzave të tij ndaj kryeministrit Edi Rama. Gjatë fjalës së sotme në Kuvend, Blushi ndër të tjera dha edhe një statistikë, sipas së cilës Rama ka kaluar 1 mijë ditë në pushtet. Nga këto ditë, 100 ditë ka bërë selfie, 200