Rezultate te kerkimit per termin: +Gjyq

Meta: total 1000 / total_found 49778 / time 0.032 / keyword[0] gjyq / docs[0] 49778 / hits[0] 96850 /
Majori në trafik droge, Nishani: Përgjegjësi shefi i SHIU-t
  • 2015-01-31

Majori në trafik droge, Nishani: Përgjegjësi shefi i SHIU-t

Tiranë - Presidenti Bujar Nishani, thotë se imazhi i Forcave të Armatosura nuk mund të njollosen me një rast të vetëm. Teksa komenton rastin e trafikut të drogës nga një major i Forcave të Ushtrisë, Nishani tha se përgjegjës është kreu i Shërbimit Informativ të Ushtrisë. Sipas ti

Romja e sëmurë mendore lind fëmijë, policia nis hetimet
  • 2015-01-31

Romja e sëmurë mendore lind fëmijë, policia nis hetimet

Lushnjë - Një vajzë rome me të meta mendore rezultoi të ishte shtatzënë. Policia e Lushnjës bëri me dije se e vajza 21-vjeçe, ka lindur më 21 janar, ndërsa babai i saj ka denoncuar rastin në polici, duke deklaruar se vajza nuk është e aftë për të mbajtur fëmijë dhe as nuk ësht

Nishani: Përfshirja e Majorit në trafikun e drogës, pasojë e reformës qeveritare që politizoi emërimet në ushtri
  • 2015-01-31

Nishani: Përfshirja e Majorit në trafikun e drogës, pasojë e reformës qeveritare që politizoi emërimet në ushtri

Skandali i drogës, reagon presidenti i Republikës Presidenti i Republikës, Bujar Nishani ka reaguar në lidhje me skandalin e përfshirjes së majorit Sokol Feka në trafikun e drogës. Për kreun e shtetit shqiptar, një gjë e tillë ndodhi si pasojë e emërimeve politike dhe shpërdor

Atentati ndaj Serjanit, shtyhet gjyqi ndaj të dyshuarve
  • 2015-01-31

Atentati ndaj Serjanit, shtyhet gjyqi ndaj të dyshuarve

Gjykata e Krimeve të rënda ka shtyrë seancën gjyqësore ndaj Aurel dhe Amarildo Hoxhallarit, të dyshuarit si porositësit e atentatit me armë ndaj Pajtim Serjanit. Sipas gjykatës, afati prej 20 ditësh i lënë si masë sigurie ndaj tyre nuk përfundon sot por nesër. (11:41) Atentati ndaj S

Temat e 9 shkurtit: “Mbrojtja Civile”, hapja e urës së Ibir, sistemi gjyqësor dhe kodi telefoni
  • 2015-01-31

Temat e 9 shkurtit: “Mbrojtja Civile”, hapja e urës së Ibir, sistemi gjyqësor dhe kodi telefoni

Më 9 shkurt në Bruksel do të takohen kryeministri i Kosovës dhe ai i Serbisë. Në takimin e parë ndërmjet Isa Mustafës dhe Aleksandër Vuçiqit, do të flitet për sistemin gjyqësor në veri të Kosovës dhe kodin telefonik. Temë tjetër pritet të jetë edhe distributori i energjisë elek

Takohen fshehtas në Prevallë për Gjykatën Speciale
  • 2015-01-31

Takohen fshehtas në Prevallë për Gjykatën Speciale

Ministri i Drejtësisë Hajredin Kuçi ka mbledhur krerët e drejtësisë në njërin nga restorantet e këtij vendi malor. Ndonëse asnjëri nga të pranishmit nuk tregoi për çka janë takuar burimet e Klan Kosovës bëjnë të ditur se aty u diskutua për Gjykatën Speciale. Sipas këtyre burime

Takim në mal, për Gjykatën Speciale
  • 2015-01-31

Takim në mal, për Gjykatën Speciale

Ministri i Drejtësisë, Hajredin Kuçi, ka mbledhur krerët e drejtësisë në njërin nga restorantet e këtij vendi malor. Ndonëse asnjëri nga të pranishmit nuk tregoi për çka janë takuar, burimet e Klan Kosovës bë