Rezultate te kerkimit per termin: +Gjyqtarit

Meta: total 1000 / total_found 7591 / time 0.003 / keyword[0] gjyqtarit / docs[0] 7591 / hits[0] 12447 /
Sekuestrohet pasuria e ish-deputetit Arben Ndoka
  • 2019-04-11

Sekuestrohet pasuria e ish-deputetit Arben Ndoka

Një sipërfaqe prej 300 mijë metra katrorë në bregdetin e Lezhës dhe disa apartamente në plazh, prona të ish-deputetit Arben Ndoka, janë sekuestruar me urdhër të Prokurorisë së Krimeve të Rënda ditën e sotme. Sipërfaqet ndodhen konkretisht në vendet e njohura si Mali i Rrenzit, Shë

Ofendoi gjyqtarin, Diego Costa pezullohet 8 ndeshje
  • 2019-04-11

Ofendoi gjyqtarin, Diego Costa pezullohet 8 ndeshje

Kartoni i kuq që mori në ndeshjen ndaj Barcelonës i ka kushtuar rëndë sulmuesit të Atletico Madridit, Diego Costa, i cili e ka mbyllur para kohe sezonin ne La Liga. 30-vjeçari u pezullua 8 ndeshje për sjelljen e tij të pahijshme ndaj gjyqtarit në momentin që u ndëshkua me karton të kuq

U dënua për shpifje ndaj Nikollës, Boçi: Gjyqtari i shkretë!
  • 2019-04-08

U dënua për shpifje ndaj Nikollës, Boçi: Gjyqtari i shkretë!

Ish-deputeti demokrat Luciano Boçi përmes një statusi në rrjetin social Facebook ka reaguar, pasi gjykata e shpalli atë fajtor për akuzën e shpifjes. Boçi shprehet se vendimi ishte politik, si dikur agjitacion e propaganda, ndërsa shprehet se Lindita Nikolla është super e korruptuar. Nuk

Vettingu zhvesh gjyqtarin e Shullazit, 520 mijë $ për VEFA-n e piramidave
  • 2019-04-02

Vettingu zhvesh gjyqtarin e Shullazit, 520 mijë $ për VEFA-n e piramidave

Radhën për të dalë sot para Komisionit të Pavarur të Kualifikimit, e kishte kreu i gjykatës së Apelit për Krimet e Rënda, Fehmi Petaku. Vlerësimi i figurës sduket se do të jetë i lehtë për të, pasi kryegjyqtari është kapur në shkelje nga Inspektorati i Deklarimit të Pasurive. Pe

Boksieri kafshon kundërshtarin si Mike Tyson (Video)
  • 2019-03-31

Boksieri kafshon kundërshtarin si Mike Tyson (Video)

Boksieri anglez, Kash Ali, i inspiruar nga legjenda Mike Tyson. Në përballjen me kundërshtarin e tij nga Liverpooli David Price në një duel për peshat e rënda, Ali u kujtoi të apasionuarve të boksit gjestin e shëmtuar të Mike Tyson ndaj Evander Holyfield. Në raundin e pestë të përball

Probleme me pasurinë, KPK shkarkon kryetarin e Gjykatës së Përmetit
  • 2019-03-21

Probleme me pasurinë, KPK shkarkon kryetarin e Gjykatës së Përmetit

Komisioni i Pavarur i Kualifikimit ka vendosur shkarkimin nga detyra të kryetarit të Gjykatës së Përmetit, Pashk Gjaci. Mungesa e dokumentacionit për pasuri të vëna nga gjyqtari në Mirditë, Laç e Velipojë si dhe të ardhurat e tij si avokat para nisjes së detyrës si gjyqtar, ngritën p

Lirimi i protestuesit të PD, policia: Skandal, gjyqtari bashkëpunoi me krimin!
  • 2019-03-13

Lirimi i protestuesit të PD, policia: Skandal, gjyqtari bashkëpunoi me krimin!

Policia e Shtetit ka reaguar ashpër kundër vendimit të Gjykatës së Fierit për të lënë të lirë, punonjësin e Bashkisë së Mallakastrës, Pëllumb Isufaj, i cili u arrestua pasi akuzohej se goditi me gur në kokë efektivin e FNSH-së, Aranit Karemani. Isufaj u arrestua pas protestës nda