Rezultate te kerkimit per termin: +Goci

Meta: total 265 / total_found 265 / time 0.000 / keyword[0] goci / docs[0] 265 / hits[0] 431 /
Ligji për Arsimin e Lartë, 51 pedagogë kërkojnë shfuqizimin
  • 2018-12-23

Ligji për Arsimin e Lartë, 51 pedagogë kërkojnë shfuqizimin

Pas Fakultetit të Shkencave Sociale, 51 pedagogë të Fakultetit të Filologjisë kanë nënshkruar një peticion për shfuqizimin e ligjit të Arsimit të Lartë. “Në vijim të qëndrimit mbështetës ndaj protestës së studentëve dhe kërkesave të tyre legjitime, ne, pedagogët e Fakult

Mos u largoni nga Tirana, ja surprizat që rezervon sot kryeqyteti
  • 2018-05-12

Mos u largoni nga Tirana, ja surprizat që rezervon sot kryeqyteti

Kjo e shtunë rezervon për të gjithë qytetarët e Tiranës aktivitete të shumta sportive dhe artistike. Në orën 12:00, në sheshin Nënë Tereza do të zhvillohet Colour Day Festival, plot muzikë, buzëqeshje dhe ngjyra për të gjithë. Skena shumëngjyrëshe do të mirëpresë performuesit

No Pic available
  • 2017-09-27

Profil/ Tia nisësh nga e para! Shkurte Goci, gruaja që shndërroi pasionin në një biznes të suksesshëm

E ardhur nga Hasi në Tiranë, si shumë familje të tjera nga veriu, për Shkurte Gocin ishte e vështirë të integrohej me jetën e kryeqytetit e aq më tepër të gjente një punë. Lagjia e saj e re në Don Bosko nuk kishte asnjë ngjashmëri me vendin ku kishte jetuar më parë. Aq më pak fqi

No Pic available
  • 2017-04-11

Dixhitalizimi, Bushati: AMA është në dispozicion të Digitalb

Ish-kryetarja e Autoritetit të Medias Televizive, Endira Bushati thotë në Ekopolitikë të gazetares Aurora Sulçe në Ora News, se procesi i dixhitalizimit të mediave elektronike në Shqipëri është në dispozicion të Digitalb. Ndërkohë, Arqile Goreja, administrator i tv lokal në Durrës,

No Pic available
  • 2017-01-16

Dëmi 500 mln lekë, kërkohet 3 vite burg për ish-kreun e Tatimeve Tiranë

Prokuroria e Tiranës kërkon dënimin me 3 vite burg për Adrokli Kokthi, ish-drejtorin e Tatimeve në Tiranë, i akuzuar bashkë me 5 persona të tjerë për një dëm prej 500 milionë lekësh të rinj. Prokuroria ka kërkuar në total 38 vite burg për 6 personat e arrestuar, por të gjithë do

Dëmi 500 mln lekë, kërkohet 3 vite burg për ish-kreun e Tatimeve
  • 2017-01-16

Dëmi 500 mln lekë, kërkohet 3 vite burg për ish-kreun e Tatimeve

Prokuroria e Tiranës kërkon dënimin për 6 persona, të akuzuar si të përfshirë në skemën mashtruese Fullpet, e cila i ka shkaktuar shtetit një dëm që llogaritet në rreth 500 milionë lekë të reja. Në përfundim të gjykimit, Prokuroria e Tiranë kërkoi dënimet, si më poshtë: 1. 

No Pic available
  • 2016-11-28

Muzika rok ndezi skenën e Universitetit të Arteve

Nostalgjikët përjetuan shpërthimin e kitarave të zjarrta të muzikës së vërtetë të viteve 90 Nga Freskida Miloti Retrospektivë, profesionalizëm, art i admirueshëm, shpalosje historie të emrave që krijuan rokun shqiptar, ishte koncerti i natës së mbrëmshme organizuar nga gazetarja Ko