Rezultate te kerkimit per termin: +Godinn

Meta: total 24 / total_found 24 / time 0.000 / keyword[0] godinn / docs[0] 24 / hits[0] 26 /
No Pic available
  • 2010-09-02

Lejet e ndërtimit, Selmanllari në prokurori

Akuza thrret edhe mikun e djalit t Kryeministrit, aksioner te “Vision Construction” Aksioneri i katrt i “Vision Contruction”, Rrahman Selmanllari, miku i djalit t Kryeministrit Berisha, sht thirrur n Prokurorin e Tirans pr t vrtetuar nse ka paguar ryshfet n bashki pr t marr n

Uashington, pengmarrje në Discovery Channel
  • 2010-09-02

Uashington, pengmarrje në Discovery Channel

Nj person i armatosur q kishte marr peng tre punonjs n zyrat qendrore t Discovery Channel, n Uashington DC, sht qlluar pr vdekje nga policia, ndrsa pengjet jan ln t lir. Personi q kishte te lidhura n gjoks kuti metalike dhe nj arm n dor, hyri n zyrat e kanalit televiziv, duke u krkuar punonjsve t mo

No Pic available
  • 2010-09-02

Rikonstruktohet kuvendi, ja si do të jetë salla e re e deputetëve

Sesioni parlamentar i vjeshts pritet t’i gjej deputett e kuvendit me nj mjedis t ri, pas rikonstruksionit t plot q ka nisur q prej muajit korrik n godinn e vjetr, e cila mbahej n kmb prej afro 60 vitesh. E parestauruar m par, godina e parlamentit ka psuar nj ndrhyrje totale t saj, duke u shndr

No Pic available
  • 2010-09-01

Nënë Tereza dhe shqiptarët

Kur takon Nn Terezn, nuk mund t mos ndjesh inferioritetIndira Gandi N Shqipri u prkujtua 100-vjetori i lindjes s Nn Terezs, prkujtim q u zhvillua dhe n shum vende t bots. Vendet q kan njfar lidhje me t, si n gar me njri-tjetrin, u prpoqn t prvetsonin sa m shum prej meritave t saj. Shqipria, q i ka d

No Pic available
  • 2010-08-26

Mes fantazmave të Pakistanit të fundosur

Mbi 1600 t vdekur, 15 milion persona kan mbetur pa shtpi, qytetet dhe fshatrat jan shkatrruar totalisht, ndrkoh q ekonomia sht n kriz. Udhtim n tokat e prekura nga prmbytjet, ku makina e ndihms s shpejt e ka ende t vshtir t futet mes ujrave. Si t mos mjaftonte kjo situat, po rritet edhe rreziku q Al

Qeveria do të rikonstruktojë vendin ku ruhen kutitë e votimit
  • 2010-08-22

Qeveria do të rikonstruktojë vendin ku ruhen kutitë e votimit

Vendimi N buxhetin e vitit 2011 jan akorduar 26 milion lek pr magazinat e Lundrs Qeveria vendosi n procesin e rikonstruktimit godinn ku ruhen kutit e votimit t zgjedhjeve t 28 qershorit. N buxhetin e shtetit t vitit t ardhshm, Kshilli i Ministrave ka vendosur t prdor 26 milion lek pr rindrtimin e k

No Pic available
  • 2010-08-20

Rinas, nis ndërtimi i godinës së Agjencisë Nacionale të Trafikut Ajror

Nj investim prej 12 milion eurosh do t bj t mundur ndrtimin e godins Agjencis Nacionale t Trafikut Ajror dhe t kulls s kontrollit. Dje nisn punimet pr ndrtimin e saj dhe vet ministri i Punve Publike dhe Transportit, Sokol Olldashi, inspektoi punimet. Dyfishimi i numrit t pasagje