Rezultate te kerkimit per termin: +Goditi

Meta: total 1000 / total_found 7846 / time 0.004 / keyword[0] goditi / docs[0] 7846 / hits[0] 9186 /
Izraeli sulmon Sirinë pas incidentit me predha artilerie
  • 2017-06-25

Izraeli sulmon Sirinë pas incidentit me predha artilerie

Forcat ajrore të Izraelit kanë njoftuar se kanë kryer sulme brenda Sirisë në përgjigje të disa predhave artilerie që u hodhën në Golan, territor i kontestuar izraelit. Në përgjigje të sulmit me mbi 10 predha artilerie të nisura nga Siria, aeroplani i forcave ajrore izraelite goditi ven

No Pic available
  • 2017-06-25

Mposhti sëmundjen dhe u kthye në legjendë: 30 kuriozitete në 30-vjetorin e Messi-t

Lionel Andrés Leo Messi ka lindur më 24 qershor 1987. Lindur dhe rritur në qendër të Argjentinës me prindërit e tij Jorge dhe Celia, dhe vëllezërit e motrat e tij: Maria, Matias dhe Rodrigo. Ai filloi të takonte Antonella Roccuzzo në vitin 2008. Ai dhe Antonella kanë dy djem, Mateo dhe T

No Pic available
  • 2017-06-23

Rekordi i vrasjes me distancën më të gjatë

Një snajper nga forcat speciale kanadeze qëlloi dhe vrau një luftëtar të të ashtuquajturit Shtetit Islamik nga një distancë prej 3.3 km. Ngjarja ka ndodhur në Irak muajin e kaluar. Burime ushtarake i thanë gazetës Globe dhe Mail të Torontos, se ushtari ishte anëtar i Task Force 2 dhe b

Braziliani Oscar pezullohet me 8 javë
  • 2017-06-23

Braziliani Oscar pezullohet me 8 javë

Tetë javë pezullim për Oscar. Përballja Shangai-Guanzgzhou është shoqëruar me tensione mes futbollistëve të të dyja skuadrave, shkak është bërë braziliani Oscar. Ish-mesfushori i Chelsea-t, i cili sot aktiviziohet në kampionatin kinez tek ekipi i Shangai është pezulluar me tetë jav

Vdes blogerja e fitness, i shpërthen bombula e kremit të ëmbëlsirave
  • 2017-06-22

Vdes blogerja e fitness, i shpërthen bombula e kremit të ëmbëlsirave

Blogerja e njohur e fitness-it, Rebecca Burger ka vdekur pasi një bombul e kremit të ëmbëlsirave i ka shpërthyer dhe e goditi në kraharorin e saj. Goditja që francezja ka marrë i ka shkaktuar atak të menjëhershëm në zemër. Blogerja u dërgua menjëherë në spital por nuk arri

Siri, Moska kërcënon SHBA-të: Çdo avion, në shënjestrën tonë
  • 2017-06-20

Siri, Moska kërcënon SHBA-të: Çdo avion, në shënjestrën tonë

Rusia tha se tani e tutje do ti trajtojë të gjithë aeroplanët e koalicionit të udhëhequr nga Shtetet e Bashkuara në qiellin e Sirisë, si objektiva goditjeje. Deklarata e bërë sot erdhi pasi një avion luftarak amerikan goditi një aeroplan ushtarak sirian. Në deklaratë ushtria ruse tha

Makina godet turmën me njerëz pranë një xhamie, 1 i vdekur, 10 të plagosur
  • 2017-06-19

Makina godet turmën me njerëz pranë një xhamie, 1 i vdekur, 10 të plagosur

Një person ka humbur jetën dhe dhjetë të tjerë janë plagosur pasi një kamion përplasi këmbësorët pranë një xhamie në veri të Londrës. Autoritetet bëjnë të ditur se ngjarja ka ndodhur pas mesnatës, ku një kamion hipi mbi trotuar dhe goditi një grup njerëzish pranë xh