Rezultate te kerkimit per termin: +Goditjet

Total: 3827
No Pic available
  • 2020-09-15T14:07:39.349Z

Gjermania me helmeta për goditjet e Ronaldos

Futbollistëve të Gjermanisë u nevojiten helmeta të çelikta për mbrojtje, kur ylli i Portugalisë, Cristiano Ronaldo përgatitet për të ekzekutuar një goditje të lirë në përballjen e tyre të parë në kuadër të Grupit B në Euro 2012 në Lviv të shtunën. Kështu ka thënë asistenti

No Pic available
  • 2020-09-15T14:08:49.543Z

Risia e mbrojtjes nga goditjet e denimit

Goditjet e dënimit në kufijtë e zonës janë gjithmonë të rrezikshme. Shpesh portierët dhe muret mbrojtëse të përbëra nga shumë lojtarë bien pre e goditjeve dinake. Një prej këtyre goditjeve është kalimi i topit poshtë këmbëve t

No Pic available
  • 2020-09-15T14:11:23.614Z

Zidane: Ronaldo njeriu kryesor për goditjet e lira

Trajneri i Real Madridit Zinedine Zidane, ka konfirmuar se ylli i tyre Cristiano Ronaldo do të vazhdojë të marrë gjuajtjet e lira, edhe pse ka një rekord të dobët në këtë sezon. Portugezi ka dështuar të shënoi nga goditjet e lira n&eum

No Pic available
  • 2020-09-15T14:10:12.256Z

Goditjet në tru, mjekët: Epidemi e heshtur, 1/5 gra të prekura

Tiranë - Insultet cereblare ose siç i themi ndryshe goditjet në tru janë kthyer në epidemi. Çdo sekondë një person preket në botë nga këto goditje, ndërsa në Shqipëri shifrat janë po të frikshme. Sipas Institutit të Shëndetit Publik, 1 në 5 gra dhe 1 në 6 burra, preken nga goditj

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:33.204Z

Vaksinimi i fëmijëveparandalon goditjet në zemër

KALIFORNI- Një studim i ri ndërkombëtar ka dalë në përfundim se vaksinat që duhet të marrin fëmijët parandalojnë goditjet në zemër. Goditjet në zemër janë të radha, 5 në çdo 100 mijë banorë

No Pic available
  • 2020-09-15T14:07:11.357Z

Toka sot është nën goditjet e një stuhie të fortë diellore

Share Toka aktualisht është duke u goditur nga një stuhi grimcash nga Dielli, që mund të sjellin ndërprerje energjie, mund të paralizojnë punën e satelitëve dhe fluturimet e avionëve. Stuhia është kryelajm në thuajse gjithë mediat e huaja. Sipas BBC, kjo ësht

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:48.727Z

Mancaku dhe Djamarti goditjet e radhes per Besen

Presidenti i Beses Nexhat Bizhdili ka bere goditjet e radhes ne merkato duke zyrtarizuar dy perforcime te reja Bledar Mancakun dhe Matko Djamartin. Diten e djeshme dy futbollistet kane arritur akord me bosin kavajas duke nenshkruar. Ne ditet ne vazhdim pritet edhe zyrtarizmi i tyre. Nderkaq ne bised

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama