Rezultate te kerkimit per termin: +Goldman +Sachs

Total: 206
No Pic available
  • 2020-09-15T14:07:11.538Z

Goldman Sachs fundosi Greqinë

Banka famëkeqe investuese Goldman Sachs ka përfituar me miliarda euro qarkullim nga rënia e ekonomisë greke. E gjithë kjo falë një kredie të komplikuar të cilin Athina e kishte përmbyllur me të në vitin 2001. Agjencia e lajmeve Bloomberg zbulon se qeveria greke dëshironte që në mënyr

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:37.395Z

Goldman Sachs kërkonte të shkatërronte Kinën

Botimi Libri bestseller i nj gazetari kinez pr prapaskenat e flliqura t kompanis s “Wall Street” “Goldman Sachs & Co” gzojn n Shtetet e Bashkuara t Ameriks reputacionin e nj banke me ndikim shum t madh n krijimin e krizs s fundit financiare n vend. Por, s fundi, kjo bank

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:29.536Z

"Goldman Sachs", lumë fitimesh dhe bonusesh

Dy banka të mëdha të "Wall Street" kanë raportuar të ardhura shumë të majme, madje shumë më tepër nga sa e prisnin në periudhën korrik-shtator. "Goldman Sachs" ka pasur të ardhura për këtë periudhë prej 3.19 miliardë dollarësh, një rritje prej katër herësh në krahasim me vitin

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:24.055Z

Goldman Sachs synon NLB-në

Banka investuese amerikane “Goldman Sachs” është e interesuar, si grupi bankar dhe i sigurimeve KBC, për të blerë aksione të Nova Ljubljanska Banka. Shteti është pronar i 48 për qind të aksioneve të NLB-së, bankës që vepron edhe në Kosovë, ndërsa KBC-ja është pronar i 30.6 p

No Pic available
  • 2020-09-15T14:06:39.372Z

SHBA ne pranga ish-drejtori i Goldman Sachs

Një ish-drejtues i bankës së investimeve “Goldman Sachs” është marrë nën kontrollin e FBI-së nën akuzat e përfshirjes në një aferë financiare. R

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:24.050Z

Goldman Sachs interesohet për NLB-në

Rajoni Banka investuese amerikane, “Goldman Sachs”, është e interesuar, si grupi bankar dhe i sigurimeve KBC, për të blerë aksione të NLB-së (Nova Ljubljanska Banka). Shteti është pronar i 48 për qind të aksioneve të NLB-së, bankës që vepron edhe në Kosovë, ndërsa KBC

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:07.092Z

Goldman Sachs, akuza për mashtrim

Hera e parë që një institucion rregullator vepron ligjërisht kundër një banke të madhe investimesh çështje gjyqësore për bankën e Wall Street-it “Goldman Sachs grup Inc” është akuzuar për mashtrime dje nga një rregullator sigurimesh amerikane, për sa i përket ristruktu

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama