Rezultate te kerkimit per termin: +Golem

Meta: total 1000 / total_found 2009 / time 0.001 / keyword[0] golem / docs[0] 2009 / hits[0] 2987 /
Golem/ 28-katëshi si Kulla e Pizës do shembet, ndërtuesi kërcënon inxhinierët
  • 2019-04-05

Golem/ 28-katëshi si Kulla e Pizës do shembet, ndërtuesi kërcënon inxhinierët

Instituti i Ndërtimit ka hartuar një relacion ku rekomandon prishjen e pallatit 28-katësh në vijën e parë të plazhit në Shkëmbin e Kavajës, në Durrës. Sipas raportit, konstatohet se ky objekt ka probleme të shumta duke rrezikuar shembjen, ndërkohë që edhe leja e ndërtimit është sh

Është pallatexhi, sa ti vijë prokuroria, kryebashkiaku i Kavajës-Ramës: Ke frikë!
  • 2019-03-31

Është pallatexhi, sa ti vijë prokuroria, kryebashkiaku i Kavajës-Ramës: Ke frikë!

Kryeministri Edi Rama thumboi sot nga Kavaja, kryebashkiakun e këtij qyteti Isa Sakja duke e cilësuar një pallatexhi, pasi sipas tij nuk ndërton në shërbim të qytetarëve por pallate në rërë, referuar këtu bregdetit. Shefi i qeverisë e sulmoi Sakjan nga shkolla profesionale, ku investimi

Kavajë/ Rama thumbon Isa Sakjan: Sbën konvikte, është pallatexhi!
  • 2019-03-31

Kavajë/ Rama thumbon Isa Sakjan: Sbën konvikte, është pallatexhi!

Opozita e ka deklaruar me bindje se nuk do të hyjë në zgjedhjet lokale të qershorit me Edi Ramën kryeministër dhe ka nisur përgatitjet për zgjedhje të parakohshme, ndërsa PS po tregon se është angazhuar maksimalisht për të fituar në çdo bashki. Dhe Ramës duket se nuk i ka dalë inat

Bujqësia, prioritet i LSI, Kryemadhi ndalet në fermën e çiftit nga Lushnja
  • 2019-03-30

Bujqësia, prioritet i LSI, Kryemadhi ndalet në fermën e çiftit nga Lushnja

Kryetarja e LSI-së, Monika Kryemadhi zhvilloi takime në disa ferma bujqësore në zonën e Lushnjës në njësinë administrative Golem. Ajo ka parë nga afër problematikat e fermerëve të zonës, ku ulja drastike me afërsisht 6 herë e subvencioneve për bujqësinë nga qeveria dhe mungesa e t

Rikthehen reshjet e dëborës, ja rrugët e bllokuara
  • 2019-01-23

Rikthehen reshjet e dëborës, ja rrugët e bllokuara

Ministria e Mbrojtjes ka njoftuar në lidhje me situatën në vend pas reshjeve të shumta të shiut dhe dëborës. Raportohet se disa zona janë të bllokuara, ndërsa në zona të tjera kalimi i automjeteve bëhet vetëm me zinxhirë. Situata paraqitet si me poshtë: Qarku Shkodër. Bashkia Shko

No Pic available
  • 2018-11-14

Ndërtuesi mashtrues, 70 milionë lekë për një gabim të Hipotekës

Fiks fare denoncoi sot veprimet e një ndërtuesi që kishte mashtruar një qytetare duke i marrë shtatë milionë lekë borxh dhe duke i lënë peng tre apartamente, të cilat pas disa vitesh dolën se ishin të bllokuara nga banka. Për një gabim të bërë nga punonjësit e hipotekës, qytetarj

Mësim mes mykut, shkolla me lagështirë hap dyert për 110 nxënës
  • 2018-09-08

Mësim mes mykut, shkolla me lagështirë hap dyert për 110 nxënës

Shkolla Haxhi Hajdari në Golem ndodhet vetëm 3 km nga qyteti i Shkodrës. Lagështira dhe myku kanë zënë vend në klasa, duke i bërë ato të pafrekuentueshme. Gjithashtu, dyer të thyera, tavane të rënë dhe dritare të kalbura krijojnë efektin e një gërmadhe. Fitim Buhajt, drejtorit të