Rezultate te kerkimit per termin: +Gomer

Meta: total 208 / total_found 208 / time 0.000 / keyword[0] gomer / docs[0] 208 / hits[0] 268 /
KUR SOVRANIT I SERVIRET NOCI DHE RROKU I POLITIKËS!
  • 2019-04-10

KUR SOVRANIT I SERVIRET NOCI DHE RROKU I POLITIKËS!

Nga Ilir ÇUMANI (Kujtesë në prag të zgjedhjeve të 30 qershorit) Që politika shqiptare e ka katandisur Shqipërinë në një skenë tragjikomike ku e gjithë dynjaja, brenda dhe jashtë, shqyejnë sytë e shkulin brinjët nga e qeshura, kjo tashmë nuk përbën më asnjë risi, asnjë lajm! E d

SI E NJOHA KIÇO BLUSHIN, NJË MJESHTËR I BATUTËS!
  • 2019-02-09

SI E NJOHA KIÇO BLUSHIN, NJË MJESHTËR I BATUTËS!

Nga Roland QAFOKU Një lajm i trishtë na e mbylli ditën sot. Shkrimtari, gazetari, skenaristi, publicisti dhe miku i mirë Kiço Blushi u nda kjo jetë. Ishte një lajm i keq për njeriun që prodhonte vetëm lajme të mira. Shkrues librash dhe romanesh por më shumë një autor i një numri të m

Sjemi qen, sjemi dele siç do ti, studentët ia thonë labçe Ramës (VIDEO)
  • 2019-01-11

Sjemi qen, sjemi dele siç do ti, studentët ia thonë labçe Ramës (VIDEO)

Protesta e studentëve të universiteteve publike ka vazhduar sot me bojkotim të mësimit dhe përplasje të dhunshme me policinë te Fakulteti Ekonomik dhe Juridik, pasi forcat e rendit kanë tentuar të ndërpresin ngujimin e tyre. Por nga studentët nuk kanë munguar as format e veçanta të tub

KRYEMINISTRI RAMA NUK ËSHTË GOMAR!
  • 2018-11-28

KRYEMINISTRI RAMA NUK ËSHTË GOMAR!

Kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama dhe ai i Kosovës, Hashim Thaçi Nga Fadil LEPAJA Qysh ka thanë i moçmi, gjithë secili prej nesh është njëlloj shtaze në politikë edhe në horoskop. Ndoshta nuk ka thënë pikërisht kështu i moçmi, por të shkretit shumë fjalë i janë veshur kot. Kr

No Pic available
  • 2018-11-11

Babai i Kaçifas: Gomerët e policisë të provokuan, ti qëllove në ajër (Video)

Tre ditë pas ceremonisë së varrimit të Konstadinos Kaçifas në Bularat, e cila tensionoi edhe njëherë marrëdhëniet mes Tiranës dhe Athinës zyrtare, sepse u pasua me shpalljen non-grata të 52 grekëve, mes të cilëve edhe eurodeputetja qipriote Eleni Theocarus, në mediat helene po qark

Kacifas, Tsipras: Zemërim i drejtë. Rama: Nuk luftojmë me arkëmorte
  • 2018-11-08

Kacifas, Tsipras: Zemërim i drejtë. Rama: Nuk luftojmë me arkëmorte

Kryeministri i Greqisë Aleksis Tsipras ka folur pas ceremonisë mortore në Bularat, ku u përcoll për në banesën e fundit Kostandinos Kacifa. Në një intevistë për mediat greke, Tsipras e quajti një ditë zie këtë të sotmen. Për ngjarjen, ai është shprehur se nuk duhet të ndikojë as

Masakrohet pylli në Durrës, policia shoqëron makinat me dru
  • 2018-10-10

Masakrohet pylli në Durrës, policia shoqëron makinat me dru

Fiks Fare i rikthehet masakrës në pyjet shqiptare, ku në fshatin Shkafane në Ishëm të Durrësit, vetëm pak kilometra larg nga Tirana dhe Durrësi, kurora e vetme që ka ngelur e gjelbër po pritet përditë. Banorë të zonës u ankuan se po priten pemë të mëdha me lis, shkozë dhe pishë.