Rezultate te kerkimit per termin: +Gomonet +Luarasi

Meta: total 4 / total_found 4 / time 0.000 / keyword[0] gomonet / docs[0] 203 / hits[0] 247 / keyword[1] luarasi / docs[1] 1622 / hits[1] 2955 /
Kur arti zbuste turmat (Foto)
  • 2018-09-25

Kur arti zbuste turmat (Foto)

Ollga Shuraja do ti bashkohej thirrjes së Ministrisë së Shtypit dhe Propagandës e Kulturës Popullore për aktorë të rinj më 17 maj të vitit 1945. Pasi kishte provuar Luftën Nacionalçlirimtare si partizane, ajo kërkon një tjetër sfidë në jetën e saj teatrin. Emri i saj është i pari

Kur arti zbuste turmat
  • 2014-02-01

Kur arti zbuste turmat

Kthim në Kohë Kur u formua Teatri Kombëtar. Thirrja e Ministrisë së Shtypit dhe Propagandës për aktorët që duhet ti bashkoheshin grupit të dramës dhe sa ishin pagesat e aktorëve… Ollga Shuraja do ti bashkohej thirrjes së Ministrisë së Shtypit dhe Propagandës e Kulturës Pop

No Pic available
  • 2012-08-14

Historianët e diktaturës synojnë të molepsin të vërtetat historike, në 100-vjetorin e Pavarësisë

14-08-2012 / Nga Kostaq Xoxa “Shqetësimet” e historianëve nostalgjikë Le të shohim, më parë, “glorifikimin”. Këto thënie të hamendësuara i gjejmë në një shkrim të datës 23 korrik të kët

No Pic available
  • 2009-11-05

Kur thahet gjuha

"Antigona kërkon të atin" i Mihal Luarasit tenton t'i flasë publikut në teatër për krimet e komunizmit. Teksti bie në retorikë dhe individët shpallin: E drejta është në anën tonë Është prezantuar më shumë se një herë edhe në këto faqe të përditshme drama "Antigona kërkon