Rezultate te kerkimit per termin: +Gonzalo +Higuain

Meta: total 657 / total_found 657 / time 0.000 / keyword[0] gonzalo / docs[0] 795 / hits[0] 886 / keyword[1] higuain / docs[1] 1415 / hits[1] 2275 /
Jo vetëm Donnarumma, ja 10 tradhtitë më të dhimbshme në botën e futbollit
  • 2017-06-17

Jo vetëm Donnarumma, ja 10 tradhtitë më të dhimbshme në botën e futbollit

 Historia e futbollit është e mbushur me transferime të diskutuara dhe të diskutueshme. Disa prej këtyre janë zhvilluar në orët e vona të natës, të tjerë në mes të ditës. Por në të dy rastet këto operacione kanë shkaktuar zemërimin e tifozëve, siç po ndodh tani me Donnarumma.

Argjentina në delir, mposht Brazilin pas 5 vjetësh
  • 2017-06-09

Argjentina në delir, mposht Brazilin pas 5 vjetësh

Nis me fitore aventura e Jorge Sampaolit në krye të Argjentinës, që pas 5 vitesh arrin të mposhtë Brazilin në miqësoren e luksit të zhvilluar në stadiumin e Kriketit në Melborune të Australisë. Klasiken e futbollit botëror para 95 mijë spektatorëve e vendosi Mercado në fund të pjes

Fëmijëria e vështirë mes varfërisë dhe luftës, ku janë rritur finalistët e Championsit
  • 2017-06-04

Fëmijëria e vështirë mes varfërisë dhe luftës, ku janë rritur finalistët e Championsit

Të lindur mes varfërisë, të arratisur nga lufta, një jetë mes alkoolit dhe drogës së prindërve të të afërmve të tyre. Kjo është fëmijëria e finalistëve të sotëm të Ligës së Kampionëve, të cilët kanë kaluar peripeci dhe vështirësi të shumta gjatë jetës dhe karrierës s

Juventusi kampion për herë të 33-të në histori
  • 2017-05-21

Juventusi kampion për herë të 33-të në histori

Juventusi shpallet matematikisht kampion i Italisë një javë para përfundimit të Serisë A. Bardhezinjtë fituan 2-0 me Crotonen në Juventus Stadium, me tifozët vendas që shpërthyen në festë për titullin e gjashtë radhazi, nga 33 në total, një rekord me vete ky në futbollin italian.

Higuain: Objektivat e radhës, Championsi dhe Botërori
  • 2017-05-20

Higuain: Objektivat e radhës, Championsi dhe Botërori

Gonzalo Higuain kërton të fitojë gjithçka në karrierë, jo vetëm në Torino si futbollist i Juventusit. Të mërkurën e kaluar argjentinasi ngriti lart trofeun e Kupës së Italisë, por ambiciet e tij janë maksimale: pas titullit në Serinë A synon Championsin dhe Kupën e Botës me Argjen

No Pic available
  • 2017-05-11

ANALIZA/ Nga Berlini në Cardiff, në dy vite Juventusi është kthyer në një Ferrari

Dy vite më parë bardhezinjtë arritën në finale (humbën) kundër Barcelonës si një veturë e thjeshtë. Por sot ajo makinë është kthyer në një makinë jashtë serie. Të luash dy finale të Champions League në vetëm 3 vite do të thotë të jesh një nga skuadrat më të mira në Euro

No Pic available
  • 2017-05-05

Europa përkulet para Zonjës: Çfarë klasi!

Ky Juventus ka çmendur Europën dhe ka frikësuar Real Madrid. Pas provës së forcës të treguar në Stade Louis II, me atë fitore 2-0 që duket si një hipotekë mbi finalen e Kardifit, bardhezinjtë kanë zënë faqet e para të gazetave kryesore sportive. Duke filluar, natyrisht, nga Franca.