Rezultate te kerkimit per termin: +Google

Total: 2777
No Pic available
  • 2020-09-15T14:07:58.125Z

As punëtorët e Google nuk janë aktivë në Google+

Nëse Google dëshiron të rris lidhshmërinë në Google+, sipas një "mjeti" të ri përgjues, duhet që t’i këshillonte punëtorët e vet që të jenë më aktivë në postime në rrjetin shoqëror.Sipas Google Plus Ghosts, faqe që u lëshua këtë javë për të ndjekur se sa aktivë ishi

No Pic available
  • 2020-09-15T14:06:14.450Z

Google mbyll Labs

Google vendosi të mbyll Labs, platformën që lejonte përdoruesit të eksperimentonin puduktet e reja të kompanisë. Llogaritet që përdoruesit kalonin 20 përqind të kohës së tyre aty. Besohet se mbyllja e Labs ishte një teknikë e

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:47.895Z

Zgjerohet Google

Nga Express më 19 dhjetor 2010 në ora 07:39 Gjigjanti Google është duke u rritur dita ditës. Këtë mund ta vërejmë edhe me këto lajme për zgjerimin e shërbimeve për shfaqje të videove. Google është duke zgjeruar shërbimin për shfaqje të përmbajtjeve audio-visuale, thotë një

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:02.615Z

Google zemëron Kinën

Qeveria kineze ka reaguar me zemërim ndaj asaj që quan shkelje të kryera nga gjiganti amerikan i internetit, Google ndaj një premtimi të shkruar se do të respektonte ligjet e Kinës. Këto ligje kërkojnë që rezultatet që dalin nga kërkimet në faqen e internetit Google, të kalojnë për

No Pic available
  • 2020-09-15T14:07:35.144Z

Irani padit Google

TIRANE - Agjencia e lajmeve AFP raporton SE Google përballet me mundësinë e një padie, për shkak të vendimit që në shërbimin Google Maps të mos e emërojë detin që ndan Iranin nga shtetet fqinje arabe në rajon. Fjala është

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:54.626Z

Google sfidon Facebook

Google sfidon Facebook dhe Twitter duke futur së fundmi disa opsione tipike të një rrjeti social interneti në postën e saj elektronike të Gmail. Abonentët në këtë adresë emaili mund të azhornojnë statusin e tyre dhe të marrin informacion. E reja sipas Wall Street Journal, do të nisë

No Pic available
  • 2020-09-15T14:08:49.880Z

Çfarë ofron Google Glass

Gjiganti i internetit Google është duke provuar pajisjen e tij më të re, Google Glass, të cilën kompania e përshkruan si një kompjuter që vishet dhe që mund të revolucionarizojë mënyrën se si ne ndërveprojmë me njëri-tjetrin dhe me botën. Materiali në vazhdim na tregon se çfarë

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama