Rezultate te kerkimit per termin: +Gora

Meta: total 376 / total_found 376 / time 0.000 / keyword[0] gora / docs[0] 376 / hits[0] 638 /
No Pic available
  • 2019-04-01

Historiani serb: Shqiptarët kanë humbur shumë tokë tek serbët

 Ndoshta shqiptarët në mesjetën e hershme mund të kenë humbur shumë tokë te serbët, ato nuk ishin aspak një popull që po shuhej. Që nga fundi i shekullit të 13 ata nisën një sulm drejt veriut në Selanik, Epir dhe Greqi, që nga fundi i shekullit të 17 një sulm të dytë drejt veril

Gjenden mbetjet e 730 hebrejve të vrarë nga nazistët (Foto)
  • 2019-02-28

Gjenden mbetjet e 730 hebrejve të vrarë nga nazistët (Foto)

Në një kantier ndërtimi në Brest, Bjellorusi, janë zbuluar mbetjet e 730 hebrejve të vrarë nga nazistët. Bëhet fjalë për një, një varr të vërtetë masiv në të cilin, sipas numrit të plaçkave të gjetura, mendohej se të paktën një mijë njerëz ishin hedhur, kryesisht gra, fëmi

Veliaj fiton gjyqin, do dhurojë kompjutera për shkollën 9-vjeçare
  • 2018-11-23

Veliaj fiton gjyqin, do dhurojë kompjutera për shkollën 9-vjeçare

Disa ditë më parë gjatë takimit që zhvilloi me Këshillin e Fëmijëve, kryetari i Bashkisë së Tiranës, Erion Veliaj u njoh edhe me dëshirën e Sigi Mirës, nxënëse në shkollën Ramazan Jarani, për të patur një kompjuter për kabinetin e informatikës. Ndërkohë që pak ditë më par

Pogradec, kapet i dënuari për armëmbajtje pa leje
  • 2018-05-08

Pogradec, kapet i dënuari për armëmbajtje pa leje

Një person i shpallur në kërkim, i dënuar me katër vite e gjysmë burg si pjesë e një grupi vrasësish me pagesë, është vënë në prangat e policisë. I arrestuari është Aleksandër Gora, 44 vjeç, banues në fshatin Buçimas, Pogradec. Kapja e tij u bë nga policia e Pogradecit gjatë

No Pic available
  • 2017-09-18

Burgim i përjetshëm për Admir Tafilin, 137 vite për bashkëpunëtorët

Gjykata e Krimeve të Rënda ka dhënë vendimin për bandën e vrasësve me pagesë e cila drejtohet nga Admir Tafili, për të cilin u dha dënimi maksimal, burgim i përjetshëm.  Ndërsa kanë dënuar me 10 vite burg bashkëpunëtorin e drejtësisë, Kristi Pinen.  Për të gjithë an

Gjykata dënon me burg për jetë Admir Tafilin, 137 vite për bashkëpunëtorët
  • 2017-09-18

Gjykata dënon me burg për jetë Admir Tafilin, 137 vite për bashkëpunëtorët

Gjykata e Krimeve të Rënda ka dhënë masën e sigurisë burg për jetë për Admir Tafilin, kreun e bandës së akuzuar për vrasje me pagese. Gjithashtu dënimi është dhënë edhe për anëtarët e tjerë të organizatës kriminale. Konkretisht është dënuar me: 10 vite burg për Kristi Pine

No Pic available
  • 2017-08-19

Përcillet me nderimet më të larta shtetërore Nënë Tereza e Pakistanit

Pakistani përcolli me nderimet më të larta shtetërore mjeken dhe murgeshën gjermane, që të gjithë jetën e saj ia përkushtoi luftës kundër sëmundjes së lebrës. Ruth Pfau, shtetesja gjermano-pakistaneze, dha frymën e fundit pas sëmundjes së zgjatur më 10 gusht 2017 në një spital p