Rezultate te kerkimit per termin: +Goran +Granic

Meta: total 13 / total_found 13 / time 0.000 / keyword[0] goran / docs[0] 3021 / hits[0] 3837 / keyword[1] granic / docs[1] 77 / hits[1] 91 /
Shkarkohet Daja, vjen argjentinasi Marcelo Javier Zuleta
  • 2008-06-28

Shkarkohet Daja, vjen argjentinasi Marcelo Javier Zuleta

Rrufe në qiell të pastër. Si ajo që përjetoi dje në mbrëmje kryeqyteti shqiptar. Dinamo shkarkon trajnerin Ilir Daja, edhe pse tekniku që u riktheu bluve titullin pas gjashtë viteve ishte duke përgatitur skuadrën për ballafaqimin e rëndësishëm në Ligën e Kampioneve. Gjithsesi, Daja,

Dinamo, ende pa formë skuadra në Champions
  • 2008-06-22

Dinamo, ende pa formë skuadra në Champions

Dinamo po kalon një krizë rekrutimesh edhe skuadra duhet të kompletohet me urgjencë në prag të ndeshjeve në eliminatoret e Ligës së Kampioneve. Elvis Sina, Hetlem Capja e Julian Brahja nuk mjaftojnë për të ndërtuar një skuadër kompetitive, teksa vështrimi i stafit dinamovit është h

Hetlem Çapja, gati firma blu
  • 2008-06-13

Hetlem Çapja, gati firma blu

Maqedonia do të jetë vendi ku do të kryejë fazën përgatitore kampionia e Shqipërisë, Dinamo, në prag të ndeshjeve kualifikuese të Ligës së Kampioneve, shorti i të cilës do të hidhet, më 1 korrik në Nion të Zvicrës. Me vetëm shtatë lojtarë titullarë, Dinamo është në kërkim

Ivan Bosic në fokusin e Dinamos
  • 2008-05-29

Ivan Bosic në fokusin e Dinamos

Dinamo është pranë blerjes së një tjetër futbollisti kroat. Menaxheri i njohur Kostandin Grillo i ka ofruar kampionëve të Shqipërisë, mesfushorin Ivan Bosic, i cili sezonin e fundit luajti për HNJ Rijeka. Aktualisht në forcë për Dinamon janë katër kroatë: Pero Pejic, Dario Bodrusic,

Dinamo fiton derbin, paralajmërohet Mema
  • 2008-05-03

Dinamo fiton derbin, paralajmërohet Mema

Tirana-Dinamo 1-2. Besa-Partizani 0-1. Fitore të kryesuseve në transfertë. Të parajmëruara nga media. Të realizuara në fushë. Sërish dy pikë diferencë midis dy rivalëve të mëdha, kur kanë mbetur edhe tri javë nga përfundimi i sezonit. Tashmë nuk ka asnjë dyshim se enigma do të zg

Sabino Plaku nënshkruan me Ham-Kam
  • 2008-01-21

Sabino Plaku nënshkruan me Ham-Kam

DINAMO - Sabino Plaku vendosi përfundimisht të qëndrojë të norvegjezet e Ham-Kam me të cilët sulmuesi firmosi një kontratë 4-vjecare, pas provës së sukseshme. Te Dinamo mbërritën dje Pero Pejic (golashënuesi më i mirë deri tani me 13 gola) dhe Goran Granic. Të mërkurën vjen kroati

Pero Pejic sot ne Tirane, Dinamo e qete
  • 2008-01-20

Pero Pejic sot ne Tirane, Dinamo e qete

DINAMO- Qetësia është kthyer në kampin dinamovit. Të shtunën mbërriti Dario Bodrusic ( u provia në Gjermani te Alemania Aahen), ndërsa sot vijnë Pero Pejic dhe Goran Granic. 32-vjecari Goran Vincetic do të mbërrijë të mërkurën. Të shtunën Dinamo fitoi 2-1 miqësoren me Dajtin. Alb