Rezultate te kerkimit per termin: +Gorisht

Total: 141
No Pic available
  • 2020-09-15T14:08:53.414Z

Punonjësit e nxjerrjes së naftës në Gorishtë në grevë: Duam rritje rroge dhe pagën e 13-të

VLORË- Rreth 120 punonjësit e nxjerrjes së naftës në Gorishtë janë hedhur mesditën e sotme në grevë. Punëtorët kanë bllokuar botet e naftës në shenjë proteste, pasi kërkojnë rritjen e pagës. Protestuesit k

No Pic available
  • 2020-09-15T14:06:49.060Z

Vjedh materiale ne pusin e naftes arrestohet 49-vjecari

Nje 49-vjecar me banim ne lagjen Hajro Cakerri ne Vlore ka rene ne prangat e policise pasi ka vjedhur elemente te nje pusi nafte. Pak para mesnate eshte njoftuar ne polici se eshte pare nje person me nje mjet tip kamioni me vinc duke vjedhur nje element pusi nafte ne fshatin Gorisht. Lidhur me ket

No Pic available
  • 2020-09-15T14:11:43.328Z

Dy muaj pa marr rrogat, 80 naftëtarë të Drenovës dhe Gorishtit në protestë

Dhjetëra punëtorë të kompanisë Transatlantik Petroleum Ltd, që shfrytëzon vendburimet e naftës në Drenovë të Mallakastrës dhe në Gorisht të Vlorës, kanë protestuar para zyrave qëndrore në portës të Fierit. naftëtarët thonë se prej dy muajsh nuk marrin pagat, dhe nga kompania o

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:33.906Z

Vlorë; Reforma, lënë punën 65 naftëtarë, marrin shpërblimet

Plot 65 punonjës të ndërmarrjes së naftës në Gorisht të Vlorës janë shkarkuar nga puna me vendim të drejtorisë së kësaj ndërmarrjeje, ndërkohë që do të kenë mundësinë e marrjes së shpërblimeve monetare. Një gjë e tillë është konfirmuar dje nga drejtori i ndërmarrjes së

No Pic available
  • 2020-09-15T14:06:54.463Z

Shkurtohen nga puna, naftëtarët bllokojnë rrugën dhe kërkojnë pagën e një viti

Vlorë-109 punëtorë të ndërmarrjes së naftës në Gorisht të rrethit të Vlorës kanë bllokuar aksin rrugor që lidh Vlorën më Tepelenën. Për këtë protestë, 109 punonjësit kanë marrë edhe leje nga policia e Vlorës për tri orë që do të bllokonin këtë aks rrugor. Punonjësit e

No Pic available
  • 2020-09-15T14:12:26.908Z

Ndotja nga hidrokarburet, Inspektoriati i Mjedisit gjobit 1 mln lekë Albpetrolin

1 milion leke të reja  gjobë dhe pezullim të aktivitetit deri në rikthimin e gjendjes normale të situatës së krijuar nga ndotja në Gorisht të Vlorës. Ky është sanksioni i vendosur nga Inspektoriati i Mjedisit Vlorë ndaj kompanise Alpetrol, pas ndotjes në Gorisht si pasojë e shfry

No Pic available
  • 2020-09-15T14:11:53.218Z

Punime në rrjet në jug të vendit, kufizime në energji nga datat 13-15 qershor

Operatori i Shpërndarjes së Energjisë, njofton se për shkak të punimeve që po kryhen për mirëmbajtjen e rrjetit, në disa n/stacione në jugperëndim do të stakojë energjinë elektrike. Për pasojë në disa zona në jug të vendit do të ketë kufizime të energjisë nga data 13-15 qersho

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama