Rezultate te kerkimit per termin: +Grabjanit

Total: 2
No Pic available
  • 2020-09-15T14:07:19.424Z

Viktima e Grabjanit u identifikua pas 4 vitesh

Autori i vrasjes, Myslym Hamzai LUSHNJE – Viktima e gjetur në Grabjan të Lushnjës, i vrarë dhe i djegur me benzinë në gusht të 2008-s, është identifikuar vetëm dy javë më parë nga Policia. Pas katër vitesh hetimi, Policia e Lushnjës arriti të zbulojë autorët e krimit të rën

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:24.074Z

Tre aksidente në Lushnje, katër të plagosur rëndë

Pasditen e djeshme n rrethin e Lushnjes jan shnuar tre aksidente rrugore. Katr persona jan plagosur rnd, ndrsa nuk jan shnuar viktima. Dy prej aksidenteve kan ndodhur brenda nj ore n aksin rrugor Lushnje-Tiran, i pari pran rreth rrotullimit t Grabjanit ndrsa aksidenti tjetr n rreth rrotullimin e erm

No Pic available
  • 2020-09-15T14:11:24.645Z

Rindërtohet ura në Divjakë, u dëmtua nga përmbytjet e 7 janarit, riparohet nga ushtria

Ura e dëmtuar e Biçukasit që lidh 6 fshatra në Divjakë është riparuar nga forcat e ushtrisë. Ura që u shërben rreth 2 000 banorëve u dëmtua nga përmbytjet e një jave më parë. Në Biçukas të Divjakës është ndërtuar brenda tre ditëve ura e dëmtuar nga përmbytjet e 7 janarit.

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:28.207Z

Olldashi e Doda përurojnë rrugën e Hysgjokajt

Ministri i Transporteve Sokol Olldashi ka marrë pjesë në inagurimin e rikonstruksionit të rrugës Lushnje -Hysgjokaj ku e pranishme ishte dhe deputetja e Partisë Demokratike Mesila Doda. Rruga është e gjatë 4 kilometra dhe me një gjerësi prej 5 metrash. Fondi i dhënë prej buxhetit të sh

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:20.510Z

Krimi godet sërish, një i vdekur në Lushnje - në Tiranë hidhet në erë automjeti

30-01-2014 / Gazeta 55 SSSAASSPërtej spektaklit mediatik të qeverisë dhe ministrit të Brendshëm Saimir Tahiri ditën e djeshme, krimi godet sërish me pasojë një të vdekur, ndërsa në Tiranë hidhet në erë automjeti. Situat

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:24.463Z

Parandalimi i aksidenteve, nis rivijëzimi i superstradës

GJIROKASTËR - Superstrada Kakavijë-Gjirokastër i është nënshtruar rivijëzimit. Punonjësit e Drejtorisë rajonale të Rrugëve po kryejnë plotësimin e sinjalistikës horizontale në këtë segment rrugor, ndërkohë që ka përfunduar vendosja e tabelave orientuese, të cilat ishin dëmtua

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:32.349Z

Shkon fshehurazi në shkollë, sepse është i paregjistruar

Një 13-vjeçar nga fshati Grabjan i Lushnjës ndjek mësimin fillor fshehurazi, pasi nuk figuron i regjistruar asgjëkund. I dënuar nga fati, i braktisur nga mamaja natyrale, Klodiani, i cili sot duhet të ishte në klasën e shtatë, kërkon me lot në sy të regjistrohet në shkollë. Ndihet i l

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama