Rezultate te kerkimit per termin: +Grafiku +Beqja

Meta: total 18 / total_found 18 / time 0.000 / keyword[0] grafiku / docs[0] 824 / hits[0] 1006 / keyword[1] beqja / docs[1] 3458 / hits[1] 8292 /
Beqaj genjen per kompanine
  • 2015-10-19

Beqaj genjen per kompanine

brbrPergjigja e Ministrit te Shendetesise Ilir Beqja se kompania e themeluar prej tij ka fituar me shume ne kohen e qeverise se demokrateve per opoziten eshte thjesht nje genjeshterbrbr brbrI vetmi reagim i ketij kampioni te korrupsionit ishte se keto fitime qenkan normale per kompanine dhe se firma

Sa e pabarabartë qenka Shqipëria!
  • 2012-11-22

Sa e pabarabartë qenka Shqipëria!

Nga Ilir Beqja Shqipëria është një vend i vogël, që përpiqet me mund në rrugën e zhvillimit dhe të integrimit. Edhe shqiptarët janë një popull i vogël, madje aktualisht në Shqipëri jetojnë më pak se 2/3 e shtetasve shqiptarë. Por edhe brenda këtij vendi të vogël

No Pic available
  • 2012-08-09

Konsumi i familjeve në rekordet më të ulëta historike

Përgjithësisht, ne shqiptarët konsumojnë më shumë në tremujorin e tretë dhe të katërt të vitit. Këta tremujorë përmbajnë edhe pushimet kryesore që bëjnë shqiptarët, shpenzimet kryesore që bëjnë familjet për fëmijët e vet në fillim të vitit shkollor si dhe sh

Çoroditja e industrisë shqiptare
  • 2012-05-23

Çoroditja e industrisë shqiptare

Share Nga Ilir Beqja   Ngadalësimi i rritjes ekonomike në tre vitet e fundit, përfshirë pothuasje ngecjen në këtë pjesë parë të vitit 2012, kanë shtuar nevojën e një debati, pothuajse të munguar, për modelin e zhvillimit ekonomik të Shqipërisë Nëse lëmë jashtë arsyetimi

Çdo familje shqiptare ka 7 numra celularë
  • 2012-04-17

Çdo familje shqiptare ka 7 numra celularë

Share Nga Ilir Beqja A është një arritje për tu mburrur që çdo familje ka 7 numra celularë? A është përmirësuar cilësia e jetës së qytetarëve shqiptarë? A është rritur eficenca e sipërmarrjeve shqiptare? Është e vështirë për të bërë një vlerësim,

Më shumë barna e më pak libra për shqiptarët
  • 2012-04-02

Më shumë barna e më pak libra për shqiptarët

Share Nga Ilir Beqja Rënia e volumit të tregtisë me pakicë është pasqyruar edhe në rënie të punësimit. Sipas raportimeve zyrtare në tremujorët e vitin 2011 rënia e punësimit në sektorët e tregtisë me pakicë luhatet midis 2 e 6 për qind Janë bërë publike

Kontributet mbulojnë vetëm 7 % të shpenzimeve të shëndetësisë
  • 2012-03-26

Kontributet mbulojnë vetëm 7 % të shpenzimeve të shëndetësisë

Share Nga Ilir Beqja Të dhënat zyrtare tregojnë që në vitin 2011 shpenzimet publike të shëndetësisë kanë qenë 33 miliardë lekë. Kështu mbetet që 52 miliardë lekë të jenë paguar direkt nga buxhetet familjare Grafiku 1 Që prej vitit 1995, Shqipëria ka një