Rezultate te kerkimit per termin: +Graham +Hill

Meta: total 18 / total_found 18 / time 0.000 / keyword[0] graham / docs[0] 575 / hits[0] 829 / keyword[1] hill / docs[1] 1598 / hits[1] 2537 /
No Pic available
  • 2017-08-29

Keni parë ndonjëherë polic që kërcen nën ritmet e muzikës rap?

Një polic ka marrë vëmendjen e turmës në karnavalin e Notting Hill teksa tregonte lëvizjet e tij në kërcim. Ai shijon muzikën rap teksa të gjithë e duartrokasin dhe brohorasin. Mund të duket pak i njohur nga pamja sepse në të vërtetë është. Dan Graham ka marrë pjesë në shfaqjen

No Pic available
  • 2016-11-29

Tragjeditë ajrore, nga Torino deri tek kombëtarja e Zambias

Për fat të keq tragjeditë ajrore e kanë goditur edhe në të shkuarën botën e sportit. Nga skuadra më e fortë e viteve të pas luftës Torino, për të vijuar me ekipin e Mançester United e deri tek kombëtarja e Zambias në vitin 1993. Tragjedia e ndodhur afër qytetit kolumbian të Medeli

Sport  Formula 1  Shtatë fituesit e fundit të Cmimit të Madh të Meksikës
  • 2015-10-29

Sport Formula 1 Shtatë fituesit e fundit të Cmimit të Madh të Meksikës

TIRANE, 29 Tetor /ATSH-AFP/. - Shtate fituesit e fundit te Cmimit te Madh te Meksikes ne Formula 1, nga 1986 - 1992 ne ish-Autodromin Frères Rodriguez, ne Mexico City, jane:1992: Nigel Mansell (ANG/Williams-Renault)1991: Riccardo Patrese (ITA/Williams-Renault)1990: Alain Prost (FRA/Ferrari)1989: Ay

No Pic available
  • 2014-06-08

Napoleon Hill: “Mendo dhebëhu i pasur”

“Mendo dhe bëhu i pasur”, botuar në shqip nga OMSCA-1  është një shtysë e shkëlqyer motivuese për zhvillimin e intelektit personal. Ndërsa nga titulli nënkuptohet se ky libër trajton temën se si të bëhesh i pasur,

No Pic available
  • 2012-11-29

Senati Amerikan kërcënon të bllokojë propozimet e presidentit Obama për pasardhës të zonjës Klinton

29-11-2012 / “Uashington Post” Përpjekja e ambasadores Susan Rice për ta ripërtërirë raportin e saj me republikanët e Senatit ka dështuar, derisa të martën tre senatorë të Partisë Republikane të Shteteve të Bashkuara, do

Maltezi vuri bast 1 euro, gjeti 19 ndeshje dhe fitoi 700 mijë euro!
  • 2011-11-24

Maltezi vuri bast 1 euro, gjeti 19 ndeshje dhe fitoi 700 mijë euro!

Nga ndeshja Celsi-Liverpul 1-2, qe mbajti ne ankth maltezin fitues Përveç lojës, që zhvillohet mes dy skuadrave në fushën e blertë, e cila ngërthen aktorë dhe faktorë direktë, sikurse janë futbollistët, trajnerët dhe stafet teknike e drejtuese të tyre, në futboll dhe në sporte të t

Formula 1 i prezantoi botes mrekulline  Sebastian Fetel
  • 2011-10-11

Formula 1 i prezantoi botes mrekulline Sebastian Fetel

 Ai është kampioni më i ri i botës në historinë e Formula 1. Ai është kampioni i dyfishtë më i ri i botës në historinë e Formula 1. Ai është fituesi më i ri i një Çmimi të Madh në historinë