Rezultate te kerkimit per termin: +Gramoz +Partis +Socialiste

Meta: total 1000 / total_found 3136 / time 0.007 / keyword[0] gramoz / docs[0] 9779 / hits[0] 14456 / keyword[1] partis / docs[1] 110761 / hits[1] 206225 / keyword[2] socialiste / docs[2] 93885 / hits[2] 180011 /
Murrizi flet si deputet i PS: Boja kundër Ramës, akt rrugaçëror!
  • 2019-02-28

Murrizi flet si deputet i PS: Boja kundër Ramës, akt rrugaçëror!

Sinjalet afrimi mes ish-deputetit të PD-së, Myslim Murrizi dhe Partisë Socialiste që qeveris vendin. I ftuar në emisionin Arena, Murrizi deklaron se nuk ka votuar asnjëherë Gramoz Ruçin si kryetar i Kuvendit, por nga ana tjetër ka sulmuar sulmin me bojë që iu bë Ramës pak javë më par

Kuvendi mblidhet pasdite, PD-LSI përgjigjen me protestë
  • 2019-02-26

Kuvendi mblidhet pasdite, PD-LSI përgjigjen me protestë

Pasditen e sotme, në orën 17.00 u lajmërua se do të mblidhet seanca e radhës parlamentare, e para qysh pas djegies së mandateve të deputetëve nga ana e opozitës. E zënë në befasi nga kjo seancë e pa lajmëruar më parë, Partia Demokratike iu ka dërguar mesazh urgjent drejtuesve të s

Plas sherri në Tepelenë për tituj nderi, Tërmet Peçi bën propozimin e çuditshëm
  • 2019-02-25

Plas sherri në Tepelenë për tituj nderi, Tërmet Peçi bën propozimin e çuditshëm

Ringritja dhe promovimi i figurave të komunizmit duket se nuk është një risi për Bashkinë e Tepelenës. Pasi mbajti iso në këngën labe për Enver Hoxhën, kryetari i Bashkisë së Tepelenës, Tërmet Peçi i propozon këshillit bashkiak ti japë titullin Qytetar nderi një prej drejtuesve

Ruçi pret Ziadin Selën: Mbështetje për shqiptarët e Maqedonisë
  • 2019-02-12

Ruçi pret Ziadin Selën: Mbështetje për shqiptarët e Maqedonisë

Kryeparlamentari Gramoz Ruçi, ka pritur në takim kryetarin e Aleancës për Shqiptarët (ASH), Ziadin Sela. Mësohet se të takim ishte i pranishëm edhe kryetari i Grupit Parlamentar të Partisë Socialiste, Taulant Balla. Gjatë takimit u diskutua mbi rritjen e përpjekjeve e të bashkëpunimit

Mbaron mbledhja e PS, Lali Eri me biçikletë drejt Bashkisë (Foto)
  • 2018-12-24

Mbaron mbledhja e PS, Lali Eri me biçikletë drejt Bashkisë (Foto)

Pas mbledhjes disa orëshe të kryesisë së Partisë Socialiste, nuk munguan momentet pikante. Përveç kryeministrit Rama, që foli para mediave, protagonist ka qenë edhe kreu i Bashkisë së Tiranës, Erion Veliaj. Ky i fundit, ndërsa Rama fliste para telekamerave, merr drejtimin me biçikletë

Roli i Fatmir Xhafajt në luftën mes klaneve brenda PS
  • 2018-12-06

Roli i Fatmir Xhafajt në luftën mes klaneve brenda PS

Ish-deputeti Kastriot Islami, e ka quajtur Fatmir Xhafajn një vegël të Partisë së Punës për shkak të angazhimeve të tij në sistemin e drejtësisë gjatë komunizmit. Është një personazh, është një vegël e PPSH që Rama e ka përdorur me efikastitet deri në minutën e fundit, tha

Marrëdhënia e Fatmir Xhafajt me Nanon dhe Ruçin
  • 2018-12-05

Marrëdhënia e Fatmir Xhafajt me Nanon dhe Ruçin

Pas rrëmujave të 97-ës, kur socialistët rikthehen në pushtet, Fatmir Xhafaj bën ngjitjen e parë të madhe në karrierë. Fatos Nano e thërret Xhafajn dhe e emëron Sekretar të Përgjithshëm të Këshillit të Ministrave, post që ai e mbajti deri në vitin 1999. Gjatë kësaj kohe, Xhafaj