Rezultate te kerkimit per termin: +Grasshoppersit

Total: 7
No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:11.535Z

Adili në histori të Zvicrës

Pas talentit kosovar Xherdan Shaqiri, në elitën e futbollit zviceran (Axpo Super League), ‘bum’ ka bërë edhe një tjetër futbollist shqiptar. Ai është Endogan Adili, i cili aktivizohet te skuadra e Grasshoppersit. Mesfushori 15 vjeçar në debutimin e tij në elitën e futbollist Zvicr

No Pic available
  • 2020-09-15T14:07:47.253Z

Më të rëndësishme pikët sesa këmba

Një ngjarje e pazakontë ka ndodhur në futbollin zviceran me protagonist futbollistin kosovar, Amir Abrashi. Në fakt, mesfushori i Grasshoppersit e shënoi njërin nga dy golat e ekipit të tij ndaj Luzernit dhe teksa po nisej për ta festuar golin, në minutën e 78-të, bashkëlojtari i tij. To

No Pic available
  • 2020-09-15T14:08:08.140Z

Adili transferohet në Basel

Endogan Adili konsiderohet si e ardhmja e futbollit zviceran. Futbollisti turk me prejardhje kosovar po shkëlqen në fanellën e Grasshoppersit dhe kjo ka bërë që Baseli të arrijë marrëveshje me të, të hënën. “Ne kemi arritur marrëveshje me lojtarin. Më së largu në pranverë, Adi

No Pic available
  • 2020-09-15T14:11:29.097Z

Tarashaj-Brahimi, valle shqiptare me tallava te Grasshopersi (Video)

Talenti nga Kosova i Grasshopersit, Shani Tarashaj, i cili së fundmi është blerë nga Evertoni, ku do të kalojë në verë, duket se e ndien veten shqiptar. 21-­vjeçari ende nuk e ka vendosur nëse do të luajë për Zvicrën, apo p&

No Pic available
  • 2020-09-15T14:06:55.697Z

Xhaka huazohet në Grasshoppers

Grasshoppersi e ka huazuar futbollistin kosovar Taulant Xhaka, i cili nuk mund të zinte vend në formacionin bazë të kampionit aktual zviceran Basel. “Për momentin ka mundësi që Taulanti të mbetet në Spanjë dhe të mos kthehet në Zvicër me Baselin”, ka thënë drejtori sportiv i

No Pic available
  • 2020-09-15T14:11:23.380Z

Zyrtare: Shani Tarashaj lojtar i Evertonit (Foto)

Shani Tarashaj është lojtar i ri i skuadrës së njohur nga Premierliga, Everton. Evertoni ka arritur marrëveshje me zviceranët e Grasshopper, për transferimin e 20 vjeçarit nga Kosova. AdPlatformZone = {id: "f95795dd0",format: "410x0"}; Tarashaj që n&eu

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:39.882Z

Shkëlzen Gashi sulmohet në parkingun e stadiumit

Mesfushori kosovar i Grasshopperit, Shkëlzen Gashi, ka përjetuar tmerr në orët e vona të së shtunës. Ai pas ndeshjes të së shtunës rreth orës 23:00 është sulmuar nga tre persona në parkingun e stadiumit "Letzigrund" t&eu

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama