Rezultate te kerkimit per termin: +Grat +Lidere

Meta: total 103 / total_found 103 / time 0.000 / keyword[0] grat / docs[0] 16352 / hits[0] 30741 / keyword[1] lidere / docs[1] 1113 / hits[1] 1254 /
Jodhuna: Stil i një politike paqeje
  • 2017-01-01

Jodhuna: Stil i një politike paqeje

Mesazhi i atit të shentë Papa Francesk për ditën e 50-7ë botërore të paqes, 1 janar 2017   Në fillim të këtij viti të ri u bëj urimet e mia më të sinqerta popujve dhe kombeve të botës, Kryetarëve të Shteteve dhe të Qeverive, si edhe përgjegjësve të bashkësive fetare d

No Pic available
  • 2016-11-16

Përse Shtetet e Bashkuara nuk zgjodhën një presidente?

Duke analizuar zgjedhjet në Shtetet e Bashkuara të Amerikës nga perspektiva e shkaqeve që çuan në dështimin e Hillary Clinton përballë kandidatit të pazakontë Donald Trump, Laura Liswood, Sekretarja e Përgjithshme e Këshillit Botëror të Grave Lidere argumenton barrierat e grave që k

No Pic available
  • 2016-11-12

Nga dikush që votoi në Amerikë

Nga Mimoza Dervishi Votova në 07:50 të mëngjesit në 8 nëntor, në një shtet ku Hillary Clinton fitoi masivisht, në një palë zgjedhje që ishin shumë afër për tu quajtur historike dhe që në fund fituan statusin të quhen dramatike. Ishte hera e dytë që votoja dhe e para kur votoja pë

No Pic available
  • 2016-11-10

Letra e 10-vjeçares për Hillarin që po bën xhiron e botës

Amerika sot është në revoltë kundër zgjedhjes së Donald Trump si President. Fansat e Hillari Klintonit ende nuk e besojnë se e preferuara e tyre nuk është presidentja e parë grua. Mes tyre është edhe një vajzë e vogël, letra e saj e hapur për Hillarin ka bërë xhiron e medieve pak o

No Pic available
  • 2016-11-10

FOTOT/ Letra e 10-vjeçares për Hillari Clinton që po thyen rrjetin

Shumë amerikanë e kanë pritur keq humbjen e Hillary Clinton. Mes tyre është edhe 10-vjeçarja Kaia James, që i ka dërguar një letër Hillary Clinton. Letra ka bërë xhiron e internetit për pak orë, ndërsa e ëma e saj thotë për Daily Mail se vajza kishte shpërthyer në lot për hum

No Pic available
  • 2016-11-10

Letra prekëse e 10-vjeçares drejtuar Hillary-t: Do përfundoj atë që nisët ju

Një vajzë e vogël shpërtheu në lot kur Hillary Clinton humbi zgjedhjet, dhe ajo vendosi ti shkruajë një letër prekëse ish-kandidates. Kaia James, 10 vjeç, i pari fëmijë kolumnist në revistën Girls Ëorld Magazine, u zgjua në lot në shtëpinë e saj në Orlando kur mësoi se kandidatj

No Pic available
  • 2016-09-29

FOTOT/ Nga Kim Kardashiani i krimit të organizuar, te Lulja e kuqe e Kamorrës: 10 gangsteret më të rrezikshme në botë

Këto gra kanë qenë prej vitesh shefet e disa prej perandorive kriminale më të fuqishme (dhe të rrezikshme) të botës. Disa prej tyre ishin në krye të këtyre perandorive si pasardhëse të familjeve, disa të tjera prej zotësisë së tyre. Por i bashkon diçka: Kanë qeverisur me dorë