Rezultate te kerkimit per termin: +Grat +Lidere

Meta: total 87 / total_found 87 / time 0.000 / keyword[0] grat / docs[0] 13641 / hits[0] 25802 / keyword[1] lidere / docs[1] 931 / hits[1] 1050 /
Kryeministri Isa Mustafa mori pjesë në diskutimin e organizuar në kuadër të Javës së Gruas
  • 2015-03-26

Kryeministri Isa Mustafa mori pjesë në diskutimin e organizuar në kuadër të Javës së Gruas

Prishtinë, 25 mars 2015 Kryeministri i Republikës së Kosovës, Isa Mustafa, mori pjesë në diskutimin e organizuar në kuadër të Javës së Gruas 2015. Para rreth 100 grave të tubuara, kryeministri Mustafa ka folur për çështjet fondamentale në trajtimin e angazhimit të gruas në shoqëri

Sot fillon Java e Gruas në Kosovë 2015
  • 2015-03-23

Sot fillon Java e Gruas në Kosovë 2015

Instituti Kombëtar Demokratik në bashkëpunim me Zyrën e Presidentes të Kosovës ,Grupin e Grave Deputete dhe Agjencionin Amerikan për Zhvillim Ndërkombëtar (USAID) , organizon për herë të katërt Javën e Gruas në Kosovë. Nga 23 deri më 27 mars, 2015 sa zgjat ky organizim, pjesëmarr

Zëvendëskryeministrja Edita Tahiri: Lobi Rajonal i Grave - model unik për fuqizimin e grave dhe thellimin e bashkëpunimit rajonal
  • 2014-09-28

Zëvendëskryeministrja Edita Tahiri: Lobi Rajonal i Grave - model unik për fuqizimin e grave dhe thellimin e bashkëpunimit rajonal

Prishtinë, 24 shtator 2014 Zëvendëskryeministrja e Republikës së Kosovës, Edita Tahiri mori pjesë në Konferencën ndërkombëtare të Lobit Rajonal të Grave me temën "Drejt rrugës për të fuqizuar gratë në politikë, proceset paqësore dhe integrimin në BE", që u mbajt në Sarandë,

Një mirënjohje për Ajnishahe Halimin
  • 2013-11-10

Një mirënjohje për Ajnishahe Halimin

Pse Ajnishahe Halimi është heroina e ditëve tona dhe përse ajo mund të quhet perla e demokracisë kosovare. A është Zonja Halimi më e rëndësishme se sa Shotë Galica për Drenicën dhe pse ajo në vend të respektit dhe mirënjohjes nga kryeministri kosovar Hashim Thaçi shpërblehet me

Partitë diskriminojnë gratë
  • 2013-07-03

Partitë diskriminojnë gratë

Partitë politike po i diskriminojnë anëtaret e tyre femra duke preferuar kandidatë meshkuj për zgjedhjet lokale. Një trend të tillë partitë përcjellin pothuajse në çdo palë zgjedhje komunale. Si pasojë në asnjë prej

PROFIL/Margaret Thatcher, kush ishte  Zonja e Hekurt e politikës botërore
  • 2013-04-10

PROFIL/Margaret Thatcher, kush ishte Zonja e Hekurt e politikës botërore

Vajza e kasapit e shndërruar në kryeministren e parë dhe të vetme femër të Britanisë së Madhe Ish-Kryeministrja britanike Margaret Thatcher ndërroi jetë në moshën 87-vjeçare për shkak të një hemorragjie cerebrale. Gruaja e parë Kryeministre në Britani, kishte probleme me shëndetin

8 marsi/Berisha: Të zhdukim pabarazitë, gratë forcë përcaktuese në fitoret e PD
  • 2013-03-09

8 marsi/Berisha: Të zhdukim pabarazitë, gratë forcë përcaktuese në fitoret e PD

09-03-2013 / Gazeta 55 Kryeministri: Më 23 qershor shembim murin e bllokimit që kanë ngritur neobllokmenët Kryeministri Berisha uron nënat dhe gratë në ditën e 8 marsit: “Ju jeni simboli i dashurisë, ikona e saj, jeni sakrifica e madhe pë