Rezultate te kerkimit per termin: +Green

Meta: total 1000 / total_found 1360 / time 0.000 / keyword[0] green / docs[0] 1360 / hits[0] 1966 /
Kaos në Marok, nuk ka më orë diellore me dekret qeverie!
  • 2019-03-31

Kaos në Marok, nuk ka më orë diellore me dekret qeverie!

Orët, telefonat celularë dhe kompjuterët e përditësojnë automatikisht orarin, por është për të ardhur keq që në Marok, që nga data 28 tetor, ekzekutivi i udhëhequr nga Saaladdine El Othmani ka vendosur me dekret që nuk do të ketë më shumë kohë ligjore. Rezultati? Trenat që lën

Ndikimi rus, ish-ministri: Si rreziku anglo-amerikan për Shqipërinë!
  • 2019-03-12

Ndikimi rus, ish-ministri: Si rreziku anglo-amerikan për Shqipërinë!

Ish-ministri i Drejtësisë ka ironizuar shqetësimin e shprehur dje nga SHISH për tentativat e Rusisë në rritjen e influencës në Shqipëri. Në një status në Facebook, Manjani shkruan se kjo gjë është qesharake, pasi sipas tij, amerikanizmi në vendin tonë është deri në nivele qeshara

No Pic available
  • 2019-02-10

10 këngët që duhet të dëgjosh kur divorcohesh

Jeni duke u divorcuar? Janë kohët kur kaloni më shumë kohë në zyrën e avokatit se në zyrën tuaj, dhe kur buzëqeshja juaj ka humbur në fytyrë? Nuk keni pse zhyteni më thellë në dëshpërim. Shumë njerëz e kanë kaluar para jush këtë gjendje dhe sot duken të lumtur. Por teksa rrini

Bimët që ndihmojnë në parandalimin (ose shërimin) e tumoreve
  • 2019-01-05

Bimët që ndihmojnë në parandalimin (ose shërimin) e tumoreve

Barnat miqësore të pacientëve të kancerit ekzistojnë dhe mund të përdoren për të zgjidhur ose zbutur simptoma të caktuara, të tilla si lodhja ose depresioni, ose zhdukja dhe shumë çrregullime të tjera, për shembull kur barnat nuk janë të mjaftueshme ose kur barnat e përshkruara nuk

Asteroidi i Krishtlindjeve, më i afërti me Tokën prej 400 vjetësh!
  • 2018-12-24

Asteroidi i Krishtlindjeve, më i afërti me Tokën prej 400 vjetësh!

Ishte kalimi më i afërt me Tokën në 400 vitet e fundit, ai i asteroidit të Krishtlindjeve 2019. Duke përfituar nga mungesa e shkurtër e kometës festive, 46P / Wirtanen, ‘anuluar’ për disa ditë nga Hëna e plotë, asteroidi 2003 SD220 përshëndeti Tokën duke kaluar 2.9 milion

Asterodi i Krishtlindjeve, më i afërti me Tokën prej 400 vjetësh!
  • 2018-12-23

Asterodi i Krishtlindjeve, më i afërti me Tokën prej 400 vjetësh!

Ishte kalimi më i afërt me Tokën në 400 vitet e fundit, ai i asteroidit të Krishtlindjeve 2019. Duke përfituar nga mungesa e shkurtër e kometës festive, 46P / Wirtanen, ‘anuluar’ për disa ditë nga Hëna e plotë, asteroidi 2003 SD220 përshëndeti Tokën duke kaluar 2.9 milion

No Pic available
  • 2018-12-15

Veliaj intervistë për BBC, prezanton transformimin e Tiranës

Kryetari i Bashkisë së Tiranës, Erion Veliaj ishte i ftuari special i kësaj të shtune në BBC World Service në Londër, për të folur para dëgjuesve të gjigantit mediatik britanik për ndryshimet që ka pësuar kryeqyteti shqiptar, por veçanërisht për masat lidhur me uljen e përdorimit