Rezultate te kerkimit per termin: +Greqin

Meta: total 1000 / total_found 13571 / time 0.006 / keyword[0] greqin / docs[0] 13571 / hits[0] 19228 /
Pse do vendoset FRONTEX në kufirin Shqipëri-Greqi? Lleshaj: Po vijnë karvanë
  • 2019-04-09

Pse do vendoset FRONTEX në kufirin Shqipëri-Greqi? Lleshaj: Po vijnë karvanë

Ministri i Brendshëm, Sandër Lleshaj, deklaroi se ka informacione “për qarkullimin përmes mediave sociale për përpjekjet e organizimit të një karvani refugjatësh nga Greqia drejt Europës. Ai la të kuptohet që Shqipëria ka kapacitete të kufizuara për të pritur një fluks potenc

Ish-agjenti i FBI për Top Story: Rusia po kap Shqipërinë për të dalë në Adriatik
  • 2019-04-03

Ish-agjenti i FBI për Top Story: Rusia po kap Shqipërinë për të dalë në Adriatik

Top Story udhëtoi për në Madrid, kryeqytetin e Spanjës, i cili vizitohet nga miliona turistë nga mbarë bota. Historia flet se ky qytet është ndërtuar vetëm për kënaqësinë e Mbretit Filipi i Dytë. Ekipi i Top Story nuk ka mbërritur këtu për godinat madhështore, parqet e mrekulluesh

Aventura e Galeazzo Cianos, për ti marrë pavarësinë Shqipërisë
  • 2019-04-01

Aventura e Galeazzo Cianos, për ti marrë pavarësinë Shqipërisë

Ciano mbërrin në Shqipëri për të marrë pjesë në ceremoninë e martesës së Mbretit Zog i I me Geraldinën 80 vjet më parë, qytetari i nderit të Tiranës Bajram Peçi Ashtu si shefi e vjehrri i tij, Musolini, edhe Galeazzo Ciano e filloi si gazetar karrierën e po si ai, i braktisi shpejt

EZOPI, SOKRATI, DHE GJUHA E PAKAFSHUAR E BULIZMIT POLITIK!
  • 2019-03-26

EZOPI, SOKRATI, DHE GJUHA E PAKAFSHUAR E BULIZMIT POLITIK!

Nga ILir ÇUMANI Ezopi, fabulisti më i shquar i të gjitha kohërave, është një nga rrëfenjësit më interesant, i cili, me filozofinë e tij të konceptuar dhe të ndërtuar nga përvoja e tij personale e jetësore si skllav, tërhoqi vëmendjen e mbarë njerëzimit, duke e përcjellë atë br

Kufiri me Greqinë/ Kapen 63 kg marijuanë, pranga 2 shqiptarëve (FOTO)
  • 2019-03-21

Kufiri me Greqinë/ Kapen 63 kg marijuanë, pranga 2 shqiptarëve (FOTO)

Një sasi e konsiderueshme lënde narkotike, e nisur nga Shqipëria është kapur sot në Kozani të Greqisë. Mësohet se 63 kilogramë marijuanë janë kapur sapo kanë kaluar kufirin greko-shqiptar dhe transportoheshin me një automjet tip Audi.

No Pic available
  • 2019-03-20

Shqipëria e Madhe/ Rusia në alarm: Lind pas ndryshimit të kufirit Kosovë-Serbi!

Në një kohë krizë negociatash me Kosovës dhe Serbisë, Vladimir Chizov, përfaqësuesi i Përhershëm i Rusisë në Bashkimin Evropian, ka komentuar rreth idesë së shkëmbimit të mundshëm të kufijve mes dy shteteve. Sipas Chizov në raste se Kosova dhe Serbia do të zbatonin idenë e shkë

Shpërthen ish-kapiteni: Mos e bëni kombëtaren si bordello, ja si do e zgjidhja me Strakoshën
  • 2019-03-20

Shpërthen ish-kapiteni: Mos e bëni kombëtaren si bordello, ja si do e zgjidhja me Strakoshën

Shqipëria është duke u përgatitur për sfidën e parë të eliminatoreve Euro 2020 ndaj Turqisë që do të luhet ditën e premte në stadiumin Loro Boriçi të Shkodrës. Pavarësisht atmosferës pozitive, në kampin kuqezi nuk kanë munguar polemikat, ku spikat lënia jashtë e portierit Thoma