Rezultate te kerkimit per termin: +Greqine +Dhe

Meta: total 1000 / total_found 2906 / time 0.001 / keyword[0] greqine / docs[0] 2906 / hits[0] 3787 /
Shqipëria 2018 / Viti i protestave, Vettingut dhe rrugës drejt BE-së
  • 2018-12-30

Shqipëria 2018 / Viti i protestave, Vettingut dhe rrugës drejt BE-së

Një seri protestash, shpesh dhe të dhunshme, lanë shenjë gjatë vitit 2018. Ajo më e fundit e studentëve, u pasua nga një ndryshim radikal i qeverisë. Gjysma e ministrave që mbulonin postet më kyçe, u larguan. Megjithatë 2018 ofroi një shans për Shqipërinë në rrugën e integrimit, n

Vasili: Rama të largohet, gënjeu për marrëveshjen e detit
  • 2018-01-30

Vasili: Rama të largohet, gënjeu për marrëveshjen e detit

Kreu i deputetëve të LSI-së, Petrit Vasili ka reaguar për marrëveshjen me detit me Greqinë. Në një postim në “Facebook”, Vasili shprehet se Edi Rama gënjeu për marrëveshjen me Athinën dhe duhet të largohet. Kryeministri u çorr per kufirin detar me Greqine, tani te largohet

Marrëdhëniet me Greqinë, Bushati-Metës: Lajkat i takojnë një politike të vjetër
  • 2017-06-16

Marrëdhëniet me Greqinë, Bushati-Metës: Lajkat i takojnë një politike të vjetër

Ministri i Jashtëm, Ditmir Bushati ka reaguar pas intervistës së Kreut të Kuvendit Ilir Meta dhënë për një television grek ku ka deklaruar se Edi Rama ka vështirësuar marrëdhëniet me Greqinë. Në një status në FB, numri një i diplomacisë shqiptare shkruan: Kjo fushatë, që është

No Pic available
  • 2017-06-12

Kotzias: Marrëdhëniet me Shqipërinë, një çmenduri

Ministri i jashtëm grek, Nikos Kotzias ka bërë një analizë të marrëdhënieve me Shqipërinë, duke theksuar se ato karakterizohen nga një paradoks. Sipas tij, nga njera anë shqiptarët e adhurojnë Greqinë dhe nga ana tjetër ka një mosbesim e nacionalizëm dinamik. Kotzias i bëri këto

Rexhep Qosja Bashkimi i shqiptareve i pashmangshem
  • 2017-02-14

Rexhep Qosja Bashkimi i shqiptareve i pashmangshem

p styletext-align justifyIntervista e plote e Profesor Rexhep Qosja dhene gazetares Rudina Xhunga per Dritare ne Vizion Plusbrbr p styletext-align justifyProfesor Qosja cfare do te thote shkembim territoresh per Shqiperine Kosoven Mitrovicen Preshevenbrbr p styletext-align justifyUne mund te them se

Analiza e DW  Dhe serish kercenon Grexit
  • 2017-02-14

Analiza e DW Dhe serish kercenon Grexit

p styletext-align justifyShpesh dukej se mund te kishte nje dalje te imponuar te Greqise nga Unioni Monetar Deri tani u shmang disa here Por tani ne epoken e populizmit te djathte europian nje Grexit mund te behet shpejt opcion seriozbrbr p styletext-align justifySituata prej vitesh eshte e njejta S

Kronikat Bizantine, Qipro i banuar nga shqiptarët që nga shekulli i katërt. Si u zhdukën helenët e vjetër, dhe revolucioni shqiptar që pavarësoi Greqinë
  • 2017-02-02

Kronikat Bizantine, Qipro i banuar nga shqiptarët që nga shekulli i katërt. Si u zhdukën helenët e vjetër, dhe revolucioni shqiptar që pavarësoi Greqinë

Nga Vincenzino Ducas Angeli  Vaçaro* Në sajë të studimeve të dijetarëve të njohur francezë, gjermanë dhe veçanërisht grekë, shumë nga aspektet e errëta të historisë së Greqisë mesjetare, në fund të shekullit të XIX­të, patën denjësisht një shkëlqim të papritur. Baza

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama