Rezultate te kerkimit per termin: +Greqis

Meta: total 1000 / total_found 19977 / time 0.009 / keyword[0] greqis / docs[0] 19977 / hits[0] 32206 /
No Pic available
  • 2017-06-24

Rreth 10.000 emigrantë nga Greqia vijnë për të votuar në Shqipëri

Disa mijëra emigrantë nga Greqia janë nisur për të votuar në zgjedhjet e së dielës. Mbrëmjen e të shtunës, në pikën e Kakavijës kishn mbërritur rreth 60 autobusë, ndërsa pritet që gjatë natës të mbërrijnë edhe të tjerë. Emigrantët do të udhëtojnë vajtje-ardhje, falas, pa

Publikohen foto të panjohura të genocidit mbi çamët
  • 2017-06-23

Publikohen foto të panjohura të genocidit mbi çamët

Kolaboracioni dhe genocidi në çamëri  1944-1945, (E vërteta e bashkëpunimit të çamëve me gjermanët) është studimi më i fundit mbi raportet shqiptaro-greke në fokus të së cilit është çështja çame. Studiuesi Arben P. Llalla sjellaspekte dhe dokumente historike me pika të shkurta

No Pic available
  • 2017-06-22

Kanabisi, Demiraj vlerëson Xhafajn: Luftë pa kompromis për pastrimin e policisë

Ministri i Brendshëm Dritan Demiraj i ftuar në studion e Ora News, në intervistën e parë në median shqiptare që pas zgjedhjes së tij në këtë post vlerësoi maksimalisht punën e bërë nga ish-paraardhësi i tij, Fatmir Xhafaj në luftën kundër trafikut të drogës. Ai tha gjatë interv

No Pic available
  • 2017-06-22

Demiraj: Çako si ka shkarkuar 3 shefat e komisariateve, në fushatë me PS

Ministri i Brendshëm Dritan Demiraj i ftuar në studion e Ora News, në intervistën e parë në median shqiptare që pas zgjedhjes së tij në këtë post, tregoi zonat më të nxehta ku ka pasur incidente.   Demiraj: Ministria e Brendshme dhe Policia është e angazhuar maksimalisht. Tashmë

No Pic available
  • 2017-06-20

Në Greqi nuk u bisedua për ndryshimin e emrit

  Ministria e Jashtme e Maqedonisë refuzon se në takimin mes ministrave të Jashtëm të Maqedonisë dhe Greqisë është biseduar për referencat me të cilat Maqedonia do të hapte rrugën për anëtarësim në NATO. Ndonëse mediat greke dy ditë më parë njoftuan se propozimi i Athinës

Qeni zbulon çiftin bullgar me 24,5 kg heroinë
  • 2017-06-19

Qeni zbulon çiftin bullgar me 24,5 kg heroinë

Trafikimi i sasive të mëdha të drogës nëpërmjet Greqisë, nuk është një çështje ekskluzivisht shqiptare, siç pretendohet thuajse vazhdimisht. Kjo dëshmohet edhe nga arrestiumi më i fundit, në portin e Igumenicës. Një çifti shtetasish bullgarë janë arrestuar, pasi tentuan të hipn

No Pic available
  • 2017-06-19

Netanyahu: Miqësia me Greqinë nisi në një takim me Papandreun në kafe Pushkin

Kryeministri izraelit Benjamin Netanyahu, i ka dhënë një intervistë gazetës greke Kathimerini me rastin e vizitës së tij në Greqi. Intervista ka disa momente interesante si p.sh arsyet e afrimit greko-izraelit, marrëveshjet për gazin dhe ndërtimin e gazsjellësit të Mesdheut Lindor që k