Rezultate te kerkimit per termin: +Greqis

Total: 5497
No Pic available
  • 2020-09-15T14:07:46.059Z

Juncker: Dalja e Greqisë nga euro, e menaxhueshme

“Një dalje e mundshme e Greqisë nga euro do të ishte e menaxhueshme, por jo e dëshirueshme”, tha në një intervistë për televizionin gjerman WDR, kryetari i Eurogroupit, Jean-Claude Juncker. Ai theksoi se dalja e Greqisë nga euro do të

No Pic available
  • 2020-09-15T14:06:56.120Z

Mirov: Dalja e Greqisë nga zona euro, e rrezikshme

BERLIN- Dalja e Greqisë nga eurozona është e rrezikshme, deklaroi sot drejtori i Bankës Evropiane për Rindërtim dhe Zhvillim (BERZH), Tomas Mirov. Në një intervistë për gazetën "Handellsbllat", Mirov thekson se dalja e Greqisë nga euroz

No Pic available
  • 2020-09-15T14:06:36.678Z

Maqedonia: BE të shpallë falimentimin e Greqisë

SHKUP- Ministri i Financave të Maqedonisë, Zoran Stavreski i bën thirrje Bashkimit Evropian të shpallë falimentimin e Greqisë pasi kufiri mes këtyre dy vendeve ishte mbyllur për lëvizjen e automjeteve."Greqia është në kaos të madh, dhe

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:38.637Z

Fier, kremtohet festa kombëtare e Greqisë

FIER-Festa kombëtare e Greqisë është kremtuar edhe në qytetin e Fierit, në prani dhe të ambasadorit grek Leonidas Rokanas, kreut te bashkisë Bato Zeqo, prefektit dhe këshilltarit të kryeministrit Edi Rama, zotit Fate Velaj. Në ceremoni n&eu

No Pic available
  • 2020-09-15T14:06:57.148Z

Sarkozy: Duhet të zgjidhim problemin e Greqisë

Sarkozy ka thënë se janë bërë hapa përpara në bisedimet për ristrukturimin e borxhit grek, dhe se një akord mund të arrihet në ditët në vijim.Përsa i përket hipotezës të një komisariati nga Bashkimi Europian t&

No Pic available
  • 2020-09-15T14:07:13.261Z

Raporti i Bankës së Greqisë, parashikime shokuese

ATHINE - Parashikime shokuese për reduktime të reja në pagat e sektorit privat e publik, përmban Raporti i Bankës së Greqisë, që paraqiti Guvernatori i Bankës, Jorgos Provopoulos. Zvogëlimi i pagave llogaritet mesatarisht në 10%, ndërk

No Pic available
  • 2020-09-15T14:06:54.886Z

"Funerali i Greqisë" është zhvilluar në Maqedoni

VEVTSANI - Zhvillohet në Maqedoni "funerali" i Greqisë.Në fakt kjo ishte tema e karnavaleve të zhvilluara në komunën Vevtsani, me rastin e Vitit të ri, sipas Kalendarit Julian. Një arkivol i improvizuar (i Greqisë së “vdekur”) u dogj s&eu

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama