Rezultate te kerkimit per termin: +Greva

Meta: total 1000 / total_found 6703 / time 0.003 / keyword[0] greva / docs[0] 6703 / hits[0] 11176 /
No Pic available
  • 2019-04-05

Oskar Wilde, në skenën e Teatrit Eksperimental

Drama “Salome” nga Oskar Wilde do të vijë premiere në skenën e sallës Molierë në Teatrin Eksperimental në datat 13 -14 Prill ora 20:00. Nën regjinë e Carlo Sciccaluga, në role interpretojnë Ermira Hysaj, Alert Çeloaliaj, Ervin Bejleri, Yllka Mujo, Alesia Xhemalaj, Emiljano

Greva e transportit ajror në Itali, prek edhe Shqipërinë?
  • 2019-03-24

Greva e transportit ajror në Itali, prek edhe Shqipërinë?

Do të jenë 95 avionë nga 550 fluturimet e ditës, që do të anulohen nga Alitalia në katër orët e grevës kombëtare të transportit ajror të programuar për nesër në 25 mars. Nga ora 10:00 e mëngjesit deri në 14:00 të drekës, është parashikuar një stop mbi linjat kombëtare dhe nd

Dy fytyrat e Kim Jong-un në prag të takimit me Donald Trump!
  • 2019-02-27

Dy fytyrat e Kim Jong-un në prag të takimit me Donald Trump!

Në prag të takimit me presidentin e Shteteve të Bashkuara të Amerikës, cilat janë qëllimet e vërteta të diktatorit të Koresë së Veriut? Shpresa Diktatori Kim Jong-un kurrë nuk ka marrë ndonjëherë simpatinë e botës. Dhe tani që Trump nuk e quan Rocket Man, por e ka rehabilituar at

Samiti me Trump, dy fytyrat e Kim Jong-un!
  • 2019-02-27

Samiti me Trump, dy fytyrat e Kim Jong-un!

Në prag të takimit me presidentin e Shteteve të Bashkuara të Amerikës, cilat janë qëllimet e vërteta të diktatorit të Koresë së Veriut? Shpresa Diktatori Kim Jong-un kurrë nuk ka marrë ndonjëherë simpatinë e botës. Dhe tani që Trump nuk e quan Rocket Man, por e ka rehabilituar at

Opozita në Kuvend, ish-deputeti kundër djegies së mandateve
  • 2019-02-20

Opozita në Kuvend, ish-deputeti kundër djegies së mandateve

Data 20 Shkurt 1991 ka hyrë në histori, si dita e rrëzimit të shtatores së Enver Hoxhës në qendër të Tiranës. Kanë kaluar 28 vite nga ajo ditë me një simbolikë të fortë, pasi rënia e shtatores së diktatorit komunist shihej edhe si rënia e regjimit në tërësi. Në studion e emi

Ministria injoron kërkesat e pedagogëve, nis greva e urisë
  • 2019-02-01

Ministria injoron kërkesat e pedagogëve, nis greva e urisë

Asambleja e Pedagogëve ka marrë vendimin e radhës, pas përfundimit të afatit njëjavor që i kishin lënë qeverisë për plotësimin e kërkesave të tyre të mëparshme. Në një vendim publik, të marrë nga pedagogët e Fakultetit të Shkencave Sociale, si dhe me pjesëmarrjen e asambleve t

Deputeti i PD-së: Rama, VKM jo funksionale për studentët
  • 2019-01-05

Deputeti i PD-së: Rama, VKM jo funksionale për studentët

Ligji i Arsimit të Lartë dhe dialogu i hapur mes qeverisë dhe studentëve në lidhje me kushtet e këtyre të fundit vijon të mbajë “të ndezur” politikën shqiptare. Deputeti i Partisë Demkratike, Luçiano Boçi ka akuzuar kryeministrin Edi Rama se po i merr zvarrë sërish studen