Rezultate te kerkimit per termin: +Grindja

Meta: total 1000 / total_found 1105 / time 0.000 / keyword[0] grindja / docs[0] 1105 / hits[0] 1212 /
Armë për Arabinë Saudite? Gjermania në dilemë
  • 2019-03-28

Armë për Arabinë Saudite? Gjermania në dilemë

Qeveria gjermane duhet të marrë vendim deri në fund të javës, nëse do të furnizojë sërish me armë Arabinë Saudite. Parisi dhe Londra bëjnë presion. Por qeveria gjermane ngurron. Çdo gjë shkon mirë midis Gjermanisë dhe Francës. Të paktën ministri i Jashtëm Heiko Maas (SPD), u mu

No Pic available
  • 2019-03-14

Kriza politike/ Ministri i Merkel: Atmosfera në Shqipëri është helmuar shumë!

Pas takimit në Berlin me ministrin e Jashtëm në detyrë, Gent Cakaj, Sekretari i Shtetit në Ministrinë e Jashtme gjermane, Michael Roth ka folur për çështje të rëndësishme si procesi i negociatave të anëtarësimit për shqipërin dhe rrezikun që sjell polarizimi politik. Deutsche Welle

Theri gruan, Prokuroria kërkon dënim maksimal për shqiptarin
  • 2019-02-22

Theri gruan, Prokuroria kërkon dënim maksimal për shqiptarin

Theri gruan e tij në Piacenza, Prokuroria e italiane kërkoi 30 vjet burg për 57-vjeçarin shqiptar. Seanca përfundimtare u zhvillua një ditë më parë dhe ndaj shqiptarit është aplikuar gjykimi i shkurtuar, i cili përfiton uljen me 1/3 e dënimit.  Në fakt, pa procesin e “shkurtuar&

Hollivudi, 10 grindjet më të ashpra midis yjeve gjatë vitit 2018
  • 2018-12-25

Hollivudi, 10 grindjet më të ashpra midis yjeve gjatë vitit 2018

Mosmarrëveshja e Sarah Jessica Parker dhe Kim Cattrall dhe jo vetëm. Këtë vit nuk kanë munguar përplasjet publike mes personazheve të famshme, të treguara menjëherë në faqet e para të tabloidëve. Sarah Jessica Parker dhe Kim Cattrall Në botën e spektaklit nuk mbizotëron gjithmonë ha

No Pic available
  • 2018-11-10

The day after Lufta e Parë Botërore

Armët e Luftës së I Botërore, makinerisë vdekjeprurëse të shekullit 20-të, heshtën si pasojë e armëpushimit në Compiegne pranë Parisit më 11 nëntor 1918. Katër perandori u shkatërruan dhe harta e Europës ndryshoi. Lufta e I Botërore ishte një makineri vdekjeprurëse. Industrializ

Si të zbuloni nëse historia juaj e dashurisë është në fund!
  • 2018-10-30

Si të zbuloni nëse historia juaj e dashurisë është në fund!

Krizë e vogël apo fund i pashmangshëm? Nëse vëreni që diçka nuk shkon, përpiquni të kuptoni se çfarë po ndodh para se të mbështillni kokën Çrregullim, melankoli, vuajtje dhe vetmi edhe me të pranë: në çift diçka nuk po shkon në rrugën e duhur. Të kuptosh nëse jemi në fund t

Sot votohet në Bavari, Berlini i druhet një tërmeti politik
  • 2018-10-14

Sot votohet në Bavari, Berlini i druhet një tërmeti politik

Janë hapur në Bavari votimet për zgjedhjet e Parlamentit lokal, në një konsultim, që sipas sondazheve, paraqet shumë paqartësi me efekt mbi ekuilibrin politik në nivelin kombëtar. Rreth 9.5 milionë zgjedhës janë thirrur në votime. Unioni Socialdemokrat (Csu), aelat i qeverisë së kanc