Rezultate te kerkimit per termin: +Gripit +Shqiperi

Meta: total 167 / total_found 167 / time 0.001 / keyword[0] gripit / docs[0] 3292 / hits[0] 7801 / keyword[1] shqiperi / docs[1] 33284 / hits[1] 57708 /
Vaksina 11 viktima ne Itali Shendetesia Se kemi importuar
  • 2014-12-01

Vaksina 11 viktima ne Itali Shendetesia Se kemi importuar

e Hene 1 Dhjetor 20141236 pm p classwp-caption-text Ministri i Shendetesise BeqajbrbrAutoritetet tona shendetesore kane reaguar dje ne lidhje me panikun e perhapur ne vendin fqinj Itali per vdekjen e 11 personave ku dyshohet se shkak ka qene vaksina antigrip Permes nje njoftimi

Nis hetimi per ilacin kunder gripit Fluad
  • 2014-12-01

Nis hetimi per ilacin kunder gripit Fluad

brbrShtetet evropiane jane nen alarm nga i ashtuquajturi skandal me vaksinen kunder gripit Fluad qe dyshohet se marre 13 jete njerezish ne Itali Pas autoriteteve italiane te cilat kane ndaluar perdorimin e ketij medikamenti hetime per vaksinen kane nisur zyrtarisht dhe Agjencia Evropiane e Ilaceve

Skandali per vaksinen kunder gripit Fluad
  • 2014-11-30

Skandali per vaksinen kunder gripit Fluad

brbrPerdorimi i vaksines kunder gripit ne Itali e prodhuar nga firma zvicerane Novartis ka shkuar ne kufijte e nje skandali Deri me tani nga efektet anesore te saj mendohet se kane humbur jeten 11 persona te cilet e kane perdorur ate Per kete arsye zyra e shendetit publik dhe ilaceve ka marre nje ma

Barnat me shtrenjte se ne BE Beqaj Do ulim cmimet
  • 2014-10-14

Barnat me shtrenjte se ne BE Beqaj Do ulim cmimet

e Marte 14 Tetor 20141153 am p classwp-caption-text Ministri i Shendetesise BeqajbrbrVaksina e gripit tregtohet 15 leke me shume se ne vendin e origjinesbrbrBarnat ne Shqiperi jane me te shtrenjta se ne vendet e Bashkimit Europian ndersa ne zonat rurale sherbimi farmaceutik mung

Ulen rastet me grip ne Europe
  • 2014-03-17

Ulen rastet me grip ne Europe

0 Situata gripale po shkon drejt shuarjes ne te gjithe Europen Po ashtu edhe ne Shqiperi Organizata bote

Situata gripale ne vend ISHP  shte drejt renies
  • 2014-03-08

Situata gripale ne vend ISHP shte drejt renies

Transmetuar me 07032014 - 1649 foto ilustruese Tirane 7 mars 2014 NOAal- Situata Gripale ne Shqiperi eshte me prirje drejt renies ky lajm i mire vjen nga Instituti i Shendetit Publik Nepermjet nje njoftimi per shtyp ISHP ben te ditur

Gripi i Derrit ISHP Deri me tani jane evidentuar 10 raste
  • 2014-03-06

Gripi i Derrit ISHP Deri me tani jane evidentuar 10 raste

Transmetuar me 05032014 - 1748 Foto ilustruese PUBLICITET Tirane 5 mars 2014 NOAal- Instituti i Shendetit Publik jep te dhena te reja per situaten e gripit te derrit ne Shqiperi Sipas nje njoftimi te shperndare per mediat ky institut b