Rezultate te kerkimit per termin: +Gropa

Total: 2754
No Pic available
  • 2020-09-15T14:08:49.680Z

Thellohet gropa në buxhet

Financat publike janë përfshirë ne nje amulli totale gjate muajit qershor, kohe qe përkon me fushatën dhe zgjedhjet elektorale. Qeveria nuk ka me leke per te kryer investime, madje vihet ne pikëpyetje edhe fondi i pagave dhe pensioneve apo ai i ndihmës ekonomike. Ky fakt konf

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:54.804Z

Ramiz Alia: Në Malin me Gropa, ka gropa dhe jo kufoma

Një muaj pas hyrjes në ambasadat e huaja të mijëra shqiptarëve dhe gati një vit pas rënies së Murit të Berlinit, diktatori i fundit i komunizmit në Shqipëri, Ramiz Alia vendosi të thërrasë në datën 12 gusht 1990 një takim me intelektualët kryesorë të kohës, për të biseduar jo

No Pic available
  • 2020-09-15T14:12:21.099Z

Dy gropa fiskale të Shqipërisë

Nga Eduard Zaloshnja Në debatet që do të zhvillohen sot në Kuvend rreth buxhetit të shtetit, qeveria do të mburret se po rrit pagat, pensionet, shpenzimet për investimet, për politikat sociale etj., ndërsa  opozita do të kërkojë që rritjet të jenë edhe më të mëdha se sa i ka p

No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:38.524Z

Specialistët, gropa të mbushet urgjentisht

 ELBASAN - Pas alarmit të dhënë nga banorët e zonës së Dumresë, për krijimin e një grope karstike, ditën e djeshme shkuan në vend ekspertë të Ministrisë së Mjedisit. Ata mbërritën në komunën Shalës, për të kryer një studim emergjent në lidhje me këtë gropë e cila ësh

No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:38.634Z

Gropa gjigande ne Dumre

Gjeologet kane studiuar fenomenin qe ka ndodhur ne afersi te liqenit te Kashtes ne Dumre. Ata kane bere matjet dhe rezulton se gropa e hapur ka ndodhur per shkak te tretjes se shkembinjeve ne brendesi dhe gropa eshte e thelle rreth 40 metra deri ne siperfaqen e ujit. Ndersa mendohet se r

No Pic available
  • 2020-09-15T14:11:58.499Z

Gropa gjigante përpin njerëzit në Kinë

Një grope gjigante është hapur në qytetin kinez Zhengzhou, duke përpirë 4 persona, dy prej të cilëve u shpëtuan. Pamjet janë dramatike, ndërsa duken disa persona të cilët përpiqen të ndihmojnë një tjetër, i cili është në rrezik për të rënë brenda gropës. Gropa e madhe u shk

No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:38.505Z

Gropa karstike, gjeologët: Pa rrezik për banorët

Sipas ekspertëve gjeologë rezulton se gropa vazhdon të jetë në gjendje aktive, por shpejtësia e rritjes së përmasave të saj ka tendenca rënie. Ekspertët i propozojne Ministrisë së Bujqësisë që të financojë mbushjen e saj ELBASAN- Gropa karstike e hapur një ditë më parë në

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama